REKLAMA
gala slubna
Wiadomości Kultura i rozrywka Pełna hala MOSiR na XIV Koncercie Noworocznym
REKLAMA

Pełna hala MOSiR na XIV Koncercie Noworocznym

9 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,684 | Komentarzy: 16
Kilkaset osób uczestniczyło w dzisiejszym XIV Koncercie Noworocznym organizowanym przez Orkiestrę Dętą OSP w Kole, Urząd Miejski oraz Starostwo Kolskie. Gwiazdą tegorocznego wydarzenia była Krystyna Giżowska.
Pełna hala MOSiR na XIV Koncercie Noworocznym
©e-kolo
Krystyna Giżowska na scenie z kolską orkiestrą

Największe przeboje z czasów największej popularności artystyki, śpiewali mieszkańcy Koła z zaproszoną wokalistką. Zanim jednak na scenie pojawiła się Krystyna Giżowska - część swojego repertuaru zaprezentowała Orkiestra Dęta OSP w Kole wraz z dyrygentem Krzysztofem Lityńskim. Muzykom towarzyszyły marżoretki, które z roku na rok mogą pochwalić się coraz to większą liczebnością tancerek. Na publiczności, wśród kilkuset mieszkańców pojawili się m.in. Poseł RP Leszek Galemba, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański wraz z radnymi, Sekretarz Starostwa Kolskiego - Andrzej Tomczyk, radni Powiatu Kolskiego, dyrektorzy szkół i jednostek miejskich i powiatowych.

Rok 2017 to ważna data dla kolskiej orkiestry, dlaczego? o tym niebawem.

 

Zapraszamy jutro do obejrzenia relacji video.

 

Galeria zdjeć
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
WASZE KOMENTARZE (16)
Kamila 7 dni temu
Smutny to widok był, wielu ludzi starszych, niewiele młodzieży rodziny muzyków, mażoretek (właśnie te dziewczyny to nie żadne "marżoretki", bo to nie od słowa "marża", ale raczej "(tambur)major" inaczej nawet zwane właśnie tamburmajorkami), znudzeni oficjele, paru pasjonatów muzyki, melomanów, nauczycieli PSM, chórzystów kolskich chórów... Taki przekrój upadającego Miasta. Dobrze, że jeszcze sama Orkiestra wie, co robi i wspina się na nowe wyżyny. GRATULACJE dla Was, ale jednak władze to zawaliły, naprawdę niech te wszystkie Gelemby, Oblizajki czy Maciaszki się wstydzą. Kwiatów Panu Dyrygentowi żeby nie dać? Tym bardziej naczelnik Siwiński, bezczelnie proszący, który raczej mając rozbuchane ego, nie ma chyba za grosz obycia w takich sytuacjach, a szkoda. Osobiście PRZEPRASZAM ORKIESTRĘ I PANA DYRYGENTA KRZYSZTOFA LITYŃSKIEGO PRZEDE WSZYSTKIM, zwłaszcza za to zignorowanie przez reprezentanta burmistrza wstydzę się mimo wszystko za tych z UM, którzy niby i mnie reprezentują. Szok i niedowierzanie.
| Zgłoś do usunięcia
MEN 8 dni temu
Czemu nie podziękował Poseł Galęmba ?Gdzie był starosta ? Przepraszam ale Budka pomylił imiona piosenkarki a jego wypowiedź !!! to żenada -pani Giżowska powinna się obrazić. W przyszłości niech już lepiej się nie wypowiada. Ośmieszył siebie i nas.
| Zgłoś do usunięcia
Widz. 8 dni temu
Zgadzam się z wypowiedzią, niestety tj. duży nietakt z pana strony.
Marzena 8 dni temu
Czy Redakcja może jeszcze dopracować nową oprawę stronki? Odpowiedzi dodają się do najnowszego komentu zamiast do właściwego, nie tylko tutaj i wygląda to niezbyt logicznie. Dodatkowo teraz jakieś małe to okienko do umieszczania treści. Trudniej kontrolować przejrzystość własnego komentarza (literówki, interpunkcję i inne drobne) w ogóle.
| Zgłoś do usunięcia
Redakcja e-kolo 8 dni temu
Pani Marzeno dziękujemy za wskazanie błędów. Zostały one naprawione :) Zdajemy sobie sprawę, że nowa wersja posiada jeszcze wiele małych błędów - pracujemy nad ich usunięciem. Z góry przepraszamy za wszystkie usterki.
Marzena 8 dni temu
Giżowska OK, nawet jeśli próbowała się trochę za bardzo sama lansować. Moim zdaniem zresztą były złe ustawienia i niższe jej dźwięki słyszało się słabo, było za to płasko i trochę nosowo. Rynkowski też lepiej by tego nie zrobił. Jednak to nasza ORKIESTRA była wczoraj w roli głównej, tu zawsze o Nią chodzi. Praktycznie każdy, kogo znam i co tam wczoraj był, to chodzimy właśnie dla nich. Doszli do takiej wprawy, że śpiewać z nimi to już praktycznie może tylko oryginalny wykonawca. Brzmią aż niewiarygodnie dobrze, grają z marszu, ale jak z płyty! DZIĘKUJEMY! Acha, jeszcze jedno, Gabrysia z kolędą mnie zaskoczyła, naprawdę mocny i miły akcent! Szkoda, że u nas władze nie bardzo umieją docenić sztuki. To Lityńskim kwiaty się należały przede wszystkim. Dobrze, że chociaż publiczność jeszcze jest choćby wierna.
| Zgłoś do usunięcia
Marzena 8 dni temu
Budka jak to Budka, chociaż też mógłby się wyrobić, ale ten przyboczny naczelnik to właśnie największa żenada. Stosunkowo młody w tej ekipie człowiek, ale też już znany z przerośniętego ego i strofowania choćby radnych i chyba tylko do tego się nadaje. Czemu on wręczał te kwiaty? Mógłby Piorun, takiego faux-pas, by chyba nie zrobił. Rola dyrygenta? Palić fajkę w czasie koncertu, ale fakt jest faktem, że na próbach to najbardziej zapieprza on, nawet gdy to zapieprz bardziej intelektualny, to czasami gorzej niż ciężka fizyczna praca.
meloman 8 dni temu
Zamiast Rynkowskiego Rycha, zaśpiewała babcia Krycha. Koncert orkiestry na wysokim poziomie, zachowanie prezesa Budki i naczelnika Siwińskiego prostackie. Wystarczy odrobina ogłady żeby zauważyć rolę i znaczenie dyrygenta w orkiestrze, a tutaj tego zabrakło. Wstyd.
| Zgłoś do usunięcia
słuchacz 8 dni temu
Wczoraj miałem okazję uczestniczyć w koncercie. Muszę przyznać, że nasza, kolska orkiestra prezentuje najwyższy poziom! Gratulacje dla muzyków i niedocenionego dyrygenta!
anonimek 8 dni temu
Przy którym zdjęciu mieliście dość?????Zmienili portal, zmiecie siebie...zero profeski! Pakują wszytko z aparatu co popadnie. Jak zrobią 200 zdjęć to 200 wpakuje z czego milion się powtarza. Podejście super, nie ważna jakość a ilość. Ale niestety tak już zostanie...bo przez ostatnie lata nie są tego w stanie zmienić pomimo niejednego komentarza w tym temacie.
| Zgłoś do usunięcia
Orkiestra OSP Koło 8 dni temu
Dziękujemy!
Kolanka 8 dni temu
Koncert orkiestry i Pani Krystyny wspaniałe. Żal, że Pani Krystyna stała się oficjalnie zamiennikiem do innego wykonawcy. W ogóle nie trzeba było o tym mówić zebranym i samej wokalistce. Bardzo nieładnie to wyszło, było to niepotrzebne. Żal, że Pan Krzysztof Lityński nie otrzymał żadnego drobnego podarunku, choćby kwiatów. W tym wszystkim został szczerze mówiąc pominięty, a tak naprawdę bez dyrygenta orkiestra nie będzie spójnie grała i tak pięknie. Dobrze by było przy kolejnym koncercie zapewnić telebim i biletować wstęp choćby 2 zł, przeznaczając zebrane pieniądze na potrzeby naszej Orkiestry. Dziękuję za koncert.
| Zgłoś do usunięcia
pytanie 8 dni temu
a co jeśli po wprowadzeniu biletów nawet symbolicznych salę zapełniłoby 50% ludzi?
Rafał 8 dni temu
Taka "kultura" Jego Osoby i niektórych pracowników UM. Chyba w tym aspekcie warto zorganizować dla nich jakieś szkolenie.
Rafał 9 dni temu
A zwrócił ktoś uwagę na to, uwagę jak Krecik Jego Osoby zlekceważył Pana Dyrygenta Krzysztofa Lityńskiego? Może jakieś szkolenie w tym aspekcie pracownikom UM by się przydało?
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 9 dni temu
To zacznijmy od GRATULACJI dla ORKIESTRY. Jesteście wspaniali!!!
| Zgłoś do usunięcia
REKLAMA
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
REKLAMA