REKLAMA
Wiadomości Miasto Koło Kolscy kibice na Jasnej Górze
REKLAMA

Kolscy kibice na Jasnej Górze

8 dni temu | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 10,956 | Komentarzy: 4
Kibice z kolskiego fanklubu Lecha Poznań uczestniczyli w IX Patriotycznej Pielgrzymce, którą w sobotę 7 stycznia środowiska kibicowskie z całego kraju odbyły do klasztoru jasnogórskiego w Częstochowie.
Kolscy kibice na Jasnej Górze
©FC Koło
Kibice z Koła na Jasnej Górze

Tegoroczna pielgrzymka została połączona z 75. rocznicą powstania Narodowych Sił Zbrojnych oraz 75. rocznicą męczeństwa pięciu wychowanków oratorium salezjańskiego z Poznania - żołnierzy Narodowej Organizacji Bojowej, zgilotynowanych w 1942 r. w Dreźnie. Centralnym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Modlono się nie tylko w intencjach kibiców oraz klubów sportowych, które wspierają, ale także za Polskę i za osoby sprawujące władze w kraju.


Kibice, którzy udali się do Częstochowy mieli możliwość spotkania z Jarosławem Szarkiem - prezesem Instytutu Pamięci Narodowej, a także w programie sobotniej pielgrzymki znalazła się projekcja filmu „Siła modlitwy”, opowiadającego o życiu kibica Lechii Gdańsk Andrzeja Duffeka - brata zmarłego w 2005 r. Tadeusza Duffeka, pomysłodawcy pielgrzymki kibiców na Jasną Górę, która zyskała ogólnopolski wymiar. W spotkaniu uczestniczył również duszpasterz kibiców ks. Jarosław Wąsowicz, którego przed dwoma laty mieliśmy okazję gościć w Kole, a także znany ze swoich patriotycznych wystąpień ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
WASZE KOMENTARZE (4)
reye 7 dni temu
Dzisiaj pielgrzymka patriotyczna dla kibiców z całego kraju a przy najbliższej okazji będą się nap....lać, między sobą bejsbolami na meczu ligowym i spiewać wulgarne pieśni. Patrioci :(
| Zgłoś do usunięcia
WL 8 dni temu
mnhy byli pomodlić się o rozum dla Ciebie.
| Zgłoś do usunięcia
mnhy 8 dni temu
Przepraszają za grzechy????
| Zgłoś do usunięcia
koks 8 dni temu
kolskie buraki nie znaja historii
REKLAMA
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
REKLAMA