sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Pielgrzymi nocują w Kole

Pielgrzymi nocują w Kole

04-08-2010 20:31 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,358 | Komentarzy: 0


Sierpień w polskiej tradycji katolickiej wpisał się jako miesiąc pielgrzymek do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze. Wierni z całego kraju przemierzają setki kilometrów, aby oddać cześć i zanieść modlitwę przed tron Matki Bożej. Nasze miasto także znajduje się na drodze pielgrzymów.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Na początku sierpnia wyrusza co roku ponad czterdzieści diecezjalnych i kilkadziesiąt regionalnych pielgrzymek na Jasną Górę. Najdłuższą drogę do pokonania - 617 km - mają pielgrzymi ze Szczecina. Najliczniejszą grupą jest pielgrzymka tarnowska, w której co roku bierze udział ponad 11 tysięcy osób.

W miniony piątek i sobotę przez Koło przechodziło kilka grup bydgoskiej pielgrzymki „Promienistej”, która 5 sierpnia dotrze do Częstochowy. Już jutro do naszego miasta dotrze kolejna grupa, która zatrzyma się na nocleg.
W czwartek (5 sierpnia), w godzinach popołudniowych, ulicą Toruńską wkroczą do Koła pielgrzymi z archidiecezji gdańskiej. Dotrą na Stare Miasto, skąd udadzą się na nocleg. W piątek, o godzinie 7.00, uczestniczyć będą w mszy św. odpustowej na kolskim cmentarzu rzymskokatolickim.

W piątek (6 sierpnia), do Koła na nocleg dojdzie XXVIII Pielgrzymka Kaszubska. Pielgrzymi zatrzymają się na terenie parafii św. Bogumiła.
Następnego dnia – w sobotę (7 sierpnia) – w naszym mieście zatrzyma się grupa amarantowa XXII Pielgrzymki Włocławskiej. Pątnicy udadzą się do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej i zostaną skierowani na nocleg. Rano dołączy do nich grupa kolskich pielgrzymów.

Marcin Nowacki
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!