REKLAMA
sim
REKLAMA
Artbud
Wiadomości Powiat Kolski Licealiści z LO w Kole laureatami konkursu Nowej Ery!

Licealiści z LO w Kole laureatami konkursu Nowej Ery!

26-01-2017 09:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 10,256 | Komentarzy: 1
REKLAMA
Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w naszym mieście po raz kolejny laureatem w konkursie Nowej Ery "Projekt z klasą"! Tym razem pięcioro uczniów z II klasy o profilu informatycznym wygrało z projektem robota-pająka, Spydera Hexapoda. W tym roku jest to niebywale spektakularne zwycięstwo, ponieważ ekipa Spydera została nagrodzona potrójnym grantem! Pierwszą nagrodę przyznano za głosowanie online. Kolejną nagrodą jest Nagroda Komisji Konkursowej. Natomiast trzecim, najbardziej prestiżowym grantem, jest Złoty Grant Justyny Sucheckiej (jednego z trojga jury).
Licealiści z LO w Kole laureatami konkursu Nowej Ery!
Foto:LO Koło
REKLAMA
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Kolscy przyszli informatycy wraz ze swoim nauczycielem informatyki mgr inż. Bartoszem Dudkiem są szczęśliwi i bardzo zaskoczeni, że udało im się zostać potrójnymi laureatami – to chyba drugi taki przypadek w historii konkursu, zaraz po starszym bracie Spydera – robocie Leonardo (także powstałym w naszym LO).

Cały wygrany grant pragną przeznaczyć na zakup niezbędnych części i materiałów do budowy robota. W najbliższym czasie ekipę czeka wyjazd do Warszawy na spotkanie z p. Justyną, która jest redaktorką Gazety Wyborczej, a co za tym idzie – wywiad do tejże gazety. Jest to ogromny sukces, osiągnięty głównie dzięki współpracy i wielkiemu zaangażowaniu licealistów. To dopiero początek, gdyż ambitni uczniowie nie mają zamiaru poprzestać tylko na jednym konkursie.

Po więcej informacji zapraszamy na: http://www.nowaera.pl/edycja-vii/laureaci-konkursu.html  oraz na fanpage robota na Facebooku: https://www.facebook.com/SpyderHexapod/.

 

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Agnik 27-01-2017 09:56
Gratulacje.
| Zgłoś do usunięcia