sim

Wiadomości Powiat Kolski Powszechna Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Kolskim

Powszechna Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Kolskim

07-03-2017 12:54 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,378 | Komentarzy: 0


Każdego roku mężczyźni, którzy ukończyli 19 rok życia muszą przystąpić do komisji wojskowej, która przydzieli im odpowiednią kategorię zdolności do odbycia służby wojskowej.
Powszechna Kwalifikacja Wojskowa w Powiecie Kolskim
Foto:e-kolo
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

W tym roku do komisji wojskowej zakwalifikowano 609 osób z terenu Powiatu Kolskiego. Każdy z nich po badaniach lekarskich i przydzieleniu odpowiedniej kategorii - otrzyma książeczkę wojskową. Dziś z naszą kamerą udaliśmy się na miejsce prowadzonego naboru, czyli w gmachu Liceum Ogólnokształcącego w Kole. O prowadzonej komisji opowiedział nam major Sylwin Donart, który wspomniał, że Powiat Kolski posiada dużą liczbę wydanych orzeczeń z kategorią "D" czyli o niezdolności ze względów zdrowotnych do służby wojskowej.

Za przeprowadzenie Kwalifikacji Wojskowej na terenie powiatu odpowiada Starosta Kolski. To starostwo odpowiedzialne jest za wskazanie osoby do pracy w Powiatowej Komisji Lekarskiej, zapewnia pomieszczenia do przeprowadzenia kwalifikacji oraz zawiera umowy z osobami do pracy przy wprowadzaniu danych do ewidencji wojskowej i wydawaniem wojskowych dokumentów osobistych i osobą prowadzącą zajęcia  z osobami zgłaszającym się do kwalifikacji. Starostwo zapewnia bezpieczeństwo pracy organom przeprowadzającym Powszechną Kwalifikację Wojskową i wyposażenie lokali niezbędnych do przeprowadzenia komisji. W imieniu starosty wszystkie te zadania wypełnia Wydział Promocji , Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego. Pracownicy wydziału pełnią fukcję sekretarzy Powiatowej Komisji Lekarskiej.

 Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!