REKLAMA
sim
REKLAMA
Wiadomości Miasto Koło Akcja Masz Głos w SOSW w Kole.

Akcja Masz Głos w SOSW w Kole.

06-04-2017 10:01 | Źródło: Aneta Brdyś | Wyświetleń artykułu: 6,961 | Komentarzy: 0
REKLAMA
Stowarzyszenie "Przyjaciele Św. Mikołaja" działające na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Masz Głos. Akcja Masz Głos wspiera mieszkańców i mieszkanki z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi. Przypomina, że mieszkańcy mają prawo decydować o tym, co dzieje się wokół nich, bo samorząd to nie tylko władze, lecz wszyscy mieszkańcy i mieszkanki.
Akcja Masz Głos w SOSW w Kole.
Foto:Aneta Brdyś

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

W ramach akcji stowarzyszenie zorganizowało spotkanie, które odbyło się 4 kwietnia w Specjalnym Ośrodku szkolno-Wychowawczym w Kole. Kluczowym celem wydarzenia było budowanie relacji pomiędzy rodzicami a instytucjami i organizacjami wspierającymi osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodziny.

Rodzice budowano relacje wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, warsztatami terapii zajęciowej z Koła i Kłodawy, spółdzielnią socjalną, placówkami kształcenia specjalnego, radnym powiatowym.

Było bardzo dużo emocji, wzruszeń i osobistych wyznań. Rodzice dzielili się swoimi troskami, uwagami, pomysłami.

Sformułowano wnioski, które zostaną opracowane i rozesłane do instytucji uczestniczących w spotkaniu oraz władz lokalnych.

Organizatorzy spotkania, Stowarzyszenie „Przyjaciół Świętego Mikołaja” zadbało o trzy złote zasady budowania relacji:

Zasada 1 – Spraw, by druga strona czuła się komfortowo. Członkowie stowarzyszenia upiekli domowe ciasto, na uczestników czekała również gorąca kawa i herbata.
Zasada 2 – Pokaż, że druga strona jest dla Ciebie ważna. Organizatorom bardzo zależało na opiniach i uwagach rodziców. Każdy chętny mógł się wypowiedzieć na forum do mikrofonu, a wszystkie wnioski zostały skrupulatnie spisane.
Zasada 3 – Podobieństwa się przyciągają. Stowarzyszenie „Przyjaciół Św. Mikołaja” jest  przekonani, że wszystkich uczestników spotkania łączy jedna bardzo ważna sprawa:  dobro dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ich zdrowie, rozwój i przyszłość.

Było to pierwsze i jedyne tego typu spotkanie w powiecie kolskim. Uczestnicy zgodnie chwalili inicjatywę i sposób jej realizacji - forma Kawiarenki Obywatelskiej. Organizatorzy bardzo dziękują uczestnikom za aktywny udział, zwłaszcza rodzicom za szczere i osobiste wypowiedzi.

Galeria zdjeć
Słowa kluczowe:
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.