sim
kol-net
Wiadomości Biblioteka Joanna M. Chmielewska w PiMBP w Kole

Joanna M. Chmielewska w PiMBP w Kole

11-04-2017 15:23 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,524 | Komentarzy: 0


Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, gościła Joannę Marię Chmielewską, autorkę książek dla dzieci i dorosłych.
Joanna M. Chmielewska w PiMBP w Kole
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Powieść Joanny Marii Chmielewskiej  "Neska i srebrny talizman" otrzymała nominację w konkursie IBBY Książka Roku 2011, a "Niebieska niedźwiedzica" została najlepszą książką dziecięcą 2012 w konkursie "Przecinek i kropka".

Autorka tym razem wcieliła się rolę prowadzącej warsztaty twórczego pisania skierowane do gimnazjalistów, którzy pragną rozwijać tę umiejętność. Podczas dwóch,  półtoragodzinnych spotkań pisarka zachęcała do podejmowania samodzielnej twórczości. Zajęcia, które odbywały się w Czytelni (11.04.), były niezwykle udaną próbą kształtowania wrażliwości, wyobraźni, umiejętności stosowania form literackich i świadomości językowej. Podczas zajęć analizowano teksty literackie, a uczestnicy mogli przedstawiać własne próby pisarskie.

W warsztatach uczestniczyła, za co gorąco dziękują organizatorzy przedsięwzięcia, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Kole, pod opieką Pani Beaty Oborskiej, oraz Zespołu Szkół nr 2 w Kole, pod opieką Pani Anny Walczak.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!