sim
mycenter
Wiadomości Na sygnale Policjanci ponownie znakowali rowery

Policjanci ponownie znakowali rowery

12-04-2017 09:01 | Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,152 | Komentarzy: 4


Kolscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili akcję "Nie daj szans złodziejowi – oznakuj swój rower". W ramach działań mundurowi znakowali rowery mieszkańców powiatu kolskiego, edukowali cyklistów w jaki sposób skutecznie zabezpieczyć jednoślady przed kradzieżą oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Policjanci ponownie znakowali rowery
Foto:KKP Koło
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

8 kwietnia o godz. 16:30 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kole przy ul. Sienkiewicza 13 odbyło się spotkanie policjantów z osobami chętnymi oznakować swoje rowery. Policyjna akcja „Nie daj szans złodziejowi – oznakuj swój rower”, której głównym celem jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży jednośladów, rozpoczęła się krótkim szkoleniem. Tematem zajęć było właściwe zabezpieczenie rowerów przed kradzieżą oraz przypomnienie przepisów dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. Następnym etapem spotkania było znakowanie rowerów, które nie posiadały numerów seryjnych, specjalnym przyrządem typu „engrawer”.

Na zakończenie każdy uczestnik akcji „Nie daj szans złodziejowi – oznakuj swój rower” otrzymał od policjantów elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu na drodze.

Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
pawel 14-04-2017 13:12
Jaki to portal informacyjny, że nie poinformował o tym przed faktem????? Czekałem na info o znakowaniu od zeszłego roku, bo chciałem oznakować swój rower.
| Zgłoś do usunięcia
mama 13-04-2017 13:54
Teraz o tym piszecie!? Musztarda po obiedzie, takie akcje powinny zostać nagłośnione przynajmniej tydzień przed, a tak chciałam oznakować 3 rowery!
| Zgłoś do usunięcia
Olga 12-04-2017 21:54
Czemu oznakowanie rowerów jest tak mało nagłaśniane? Takie akcje powinny być robione do południa i po południu .Ludzie pracują i nie zawsze nam pasuje.. Jak robić to już z głową planować.
| Zgłoś do usunięcia
zax 12-04-2017 09:20
Szkoda że nie poinformowaliście o tej akcji wcześniej na portalu
| Zgłoś do usunięcia