sim

Wiadomości Urząd Miejski w Kole Wygrana z komornikiem sądowym

Wygrana z komornikiem sądowym

13-04-2017 13:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,374 | Komentarzy: 9


Wynik zaskarżenia przez Gminę Miejską Koło przewlekłości prowadzonego przez komornika sądowego postępowania egzekucyjnego.
Wygrana z komornikiem sądowym
Foto:Urząd Miejski w Kole
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

7 kwietnia 2017 r. wpłynął do Urzędu Miejskiego w Kole odpis postanowienia wydanego przez Sąd Okręgowy w Koninie. Sprawa dotyczyła zaskarżenia przez Gminę Miejską w Kole przewlekłości postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez jednego z komorników sądowych. W uzasadnieniu skargi podano, iż komornik dopuścił się nie tylko przewlekłości w działaniu, ale również bezczynności ze szkodą na rzecz wierzyciela. Nastąpiło naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki. Postępowanie trwało dłużej, niż było to konieczne dla wyjaśnienia okoliczności faktycznych i prawnych istotnych dla rozstrzygnięcia sprawy. Sąd Okręgowy w Koninie podzielił stanowisko strony skarżącej, uznając je w pełni za zasadne. Z tego tytułu przyznał naszej gminie po 8.000 zł w dwóch sprawach. Zwrócona również gminie została opłata od wniesionej skargi.

Opracowała: Ilona Stasiak-Malczyk

Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (9)
Tyrion Lanister 14-04-2017 10:39
Ja też :)
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec 13-04-2017 21:58
Ha ha ha ha ha, już dawno tak się nie uśmiałem
| Zgłoś do usunięcia
gosc 13-04-2017 21:45
No, normalnie sukces na skalę krajową, a co do samego artykułu - może należałoby najpierw napisać, w jakiej sprawie komornik dopuścił się tej przewlekłości postępowania, bo to przecież jest istotne, a nie zaczynać od du...y strony. Mam wrażenie, że autor nie wie o czym pisze. A tak poza nawiasem, jeżeli Urząd pisze już o takich drobnych sprawach, to może napisze również o sprawach w Sądzie Pracy w Koninie? Zdecydujcie się, albo piszecie o wszystkim w myśl zasady transparentności albo tylko o niektórych wybranych zagadnieniach. Na zakończenie powiem, że nieżle uśmiałem się z tego artykułu, może teraz codzinnie będą zamieszczane sprawozdania z decyzji, jakie urząd wydał tego i tego dnia, ściągniętych opłatach z tytułu zaległych podatków, opłat za śmieci, czy przyznanych lokalach komunalnych. Prześledziłem wiele stron urzędów miejskich, ale takie informacje to tylko w naszym
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 13-04-2017 20:27
?
| Zgłoś do usunięcia
Tyrion Lanister 13-04-2017 20:25
Czemu ma służyć ta informacja
| Zgłoś do usunięcia
Gosc 13-04-2017 19:41
A sprawy przed sądem pracy w koninie? Dlaczego tu nie mamy informacji?
| Zgłoś do usunięcia
Stefka Kunias 13-04-2017 18:24
A czemu to URZĄD MIASTA na tym portalu nie zamieścił informacji po każdej z przegranych spraw , czemu nie zamieścił informacji ile to musi wypłacić odszkodowań byłym pracownikom zwolnionym z naruszeniem praw pracowniczych
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 13-04-2017 21:11
Bo ten portal nie jest od zamieszczanis takich informacji.
xx 13-04-2017 18:10
2x8.000 odzyska a straci na ugodach i przegranych sprawach z pracownikami ogromne pieniądze podatników. Dobry gospodarz nie ma co..!
| Zgłoś do usunięcia