sim
naturhouse
Wiadomości Urząd Miejski w Kole Efekty spotkania burmistrza w NFOŚiGW oraz MOŚ

Efekty spotkania burmistrza w NFOŚiGW oraz MOŚ

19-04-2017 08:25 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 784 | Komentarzy: 0


Po raz kolejny Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek odbył spotkania na wysokim szczeblu w Warszawie w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w Ministerstwie Ochrony Środowiska oraz w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Efekty spotkania burmistrza w NFOŚiGW oraz MOŚ
Foto:Urząd Miejski w Kole
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

13 kwietnia 2017 r. uzyskał wysoko satysfakcjonujące informacje o aprobacie zweryfikowanych wniosków o przyznanie unijnych środków na rewitalizację parków miejskich, budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz budowę pierwszego odwiertu geotermalnego. Oficjalne decyzje w powyższych sprawach zostaną wydane w pierwszej dekadzie maja 2017 r. Ponadto włodarz prowadził dalsze rozmowy w sprawie uzyskania przez Gminę Miejską Koło dofinansowania na drugi tzw. zatłaczający odwiert geotermalny. Jednocześnie otrzymał zapewnienie, że dofinansowanie w tym zakresie zostanie naszej gminie udzielone, gdyż jest to obszar gospodarki, na którym bardzo zależy naszemu państwu. Jest to bardzo budująca informacja, potwierdzająca, że dotychczasowe starania nie zostały zniweczone, a ich efekty będą widoczne dla przyszłych pokoleń.

Na spotkaniu w BGK rozmawiano m.in. o realizacji programu Mieszkanie Plus. Przypomnijmy, że jest to nowy program rządowy mający ułatwić Polakom tańszy wynajem mieszkań. Zakłada on budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją wykupu. Inwestycje mają być realizowane na zasadach rynkowych, na działkach, które są w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz inwestorów prywatnych, z wykorzystaniem finansowania z funduszy zarządzanych przez BGK Nieruchomości SA. Średnia cena wynajmu lokum w programie Mieszkanie Plus, w zależności od lokalizacji, ma wynosić od 10 zł do 20 zł za m² na miesiąc. Jeśli będziemy za takie mieszkanie płacić przez 30 lat, to po tym okresie staniemy się jego właścicielem. W sytuacji, gdybyśmy nie mogli opłacać czynszu zostaną na bieżące opłaty uruchomione środki zgromadzone w poprzednich latach na subkoncie na wykup mieszkania.

Gmina Miejska Koło jeszcze raz zweryfikuje koncepcję budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. W pierwszej fazie planowane jest powstanie 100 mieszkań dla stu rodzin. BGK zobowiązał się do przedłożenia burmistrzowi do akceptacji analizy finansowe dotyczące systemu spłat zobowiązań przez 25 lat. W przypadku akceptacji tego programu budowa rozpoczęłaby się jeszcze w tym roku.

Opracowała: Ilona Stasiak-Malczyk

Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!