REKLAMA
sim
REKLAMA
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Wiadomości Miasto Koło Nauczyciele ZS 1 uczą się programowania

Nauczyciele ZS 1 uczą się programowania

12-05-2017 09:21 | Źródło: ZS1 | Wyświetleń artykułu: 6,116 | Komentarzy: 4
REKLAMA
Nowoczesna szkoła nie może obyć się bez nowoczesnych technologii - tak oczywistych dla każdego młodego człowieka. Szkoła XXI wieku to także nowe metody i programy nauczania, w tym te, które już od najmłodszych lat wprowadzać będą naukę programowania. Aby sprostać wymogom czasów i współczesnej edukacji wszyscy nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Kole (od września 2017 Szkoły Podstawowej nr 2) uczą się programowania oraz utrwalają zdobyte już wcześniej kompetencje cyfrowe.
Nauczyciele ZS 1 uczą się programowania
Foto:ZS1

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Tytułem wprowadzenia przypomnijmy, że w szkole przy ul. Poniatowskiego od lat wprowadzane i stosowane są najnowocześniejsze cyfrowe narzędzia edukacyjne. Wśród wielu działań, które plasują kolską placówkę w awangardzie szkół stosujących w praktyce najnowocześniejsze technologie wspomagające edukację warto wymienić chociażby fakt, że jest jedyną szkołą w mieście Kole, która korzysta z pilotażowego programu "Cyfrowa Szkoła" czy też jako pierwsza w Wielkopolsce wprowadziła program "eTornister". Przekłada się to na wyniki nauczania, ale co najważniejsze - doceniają to uczniowie, ich rodzice i lokalna społeczność. Zauważyła to także Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, która wizytując szkołę wraz z Wiceministrem Edukacji Maciejem Kopciem pół roku temu powiedziała: "To, co tu robi szkoła to jest absolutnie rewelacja".

W ostatni wtorek nauczyciele szkoły uczestniczyli w pierwszym z cyklu szkoleń związanych z wprowadzaniem programowania w edukacji, w tym także w klasach I-III edukacji wczesnoszkolnej. Zdobywali nowe oraz utrwalali znane już wcześniej kompetencje cyfrowe oraz uczyli się, jak skutecznie i w sposób jak najbardziej dostępny przekazywać je uczniom.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
WASZE KOMENTARZE (4)
nauczycielka kiedyś 17-05-2017 14:23
Bardzo dobrze że są takie informacje, niech rodzice wiedzą w której szkole co się dzieje. Przy okazji to muszę się przyznać, że czytałam wiele ciekawych informacji o tej szkole myślałam przez kilka lat że zs 1 to jest szkoła nr 1 (przy ul. Szkolnej). A tu się okazuje że to dawna szkoła podstawowa nr 2...
| Zgłoś do usunięcia
kkkkk 12-05-2017 19:32
e-tornister? Niedługo dzieci nie będą wiedziały co to książka. Zobaczymy, jakie będą tego efekty. Nic nie zastąpi tradycyjnej książki.
| Zgłoś do usunięcia
rodzic 15-05-2017 08:29
Te dzieci mają normalne książki tak jak wszyscy, tylko korzystają z nich w domu a tylko do szkoły noszą tablety.
klik 12-05-2017 10:03
Nauczyciele SP nr 1 mieli to miesiąc temu. Czy jest to tak ważne wydarzenie ,ażeby umieszczać na portalu e-kolo?
| Zgłoś do usunięcia
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.