sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Chce się oglądać, czyli WOES zaprasza do kina

Chce się oglądać, czyli WOES zaprasza do kina

12-05-2017 13:20 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 3,602 | Komentarzy: 0


Jeśli interesuje Was kino społecznie zaangażowane, które nie boi się poruszać ważnych tematów, jeśli cieszy was wspólne oglądanie filmów i dyskusje po seansie, jeśli wreszcie lubicie spędzać poranki w kinie, to to wydarzenie jest dla Was. Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej zaprasza na bezpłatny pokaz filmu: Moje córki krowy, który odbędzie się 18 maja 2017 roku, o godzinie 11.00 w Kinie na Wartą w Kole.
Chce się oglądać, czyli WOES zaprasza do kina
Foto:WOES
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Kino nieobojętne

„WOES zaprasza do kina” to wydarzenie organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Poznania. „Szukaliśmy pomysłu na wspólne spotkanie i  przestrzeń do dyskusji na ważne tematy i uznaliśmy, że wspólne oglądanie filmów będzie rozwiązaniem idealnym” – opowiada Anna Dranikowska ze Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.  Wybór filmowych propozycji nie jest przypadkowy, ale wynika z misji Stowarzyszenia, jaką jest wspieranie osób, którym w społeczeństwie funkcjonuje się z różnych powodów trudniej. Nie bez znaczenia był też wymiar edukacyjny przedsięwzięcia –„zależało nam na tym, żeby zaproponować coś ludziom młodym. Chcemy z nimi rozmawiać na temat ekonomii społecznej i szukamy takiej przestrzeni do wspólnej dyskusji, która będzie atrakcyjna dla obu stron”.

 Pomysł chwycił - podczas ubiegłorocznej edycji widownia Kina Oskard
w Koninie była pełna. A ponieważ nie wszyscy mogą dojechać do Konina, zdecydowaliśmy się na formułę kina objazdowego. Zaczynamy od Koła, pod uwagę bierzemy również Słupcę, Turek i Wrześnię.

Kogo zapraszamy?

 Do udziału w spotkaniach zapraszamy przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, we wspólnym oglądaniu filmu i dyskusji po seansie może jednak wziąć udział każdy. Ważnym elementem spotkań jest również dyskusja z zaproszonymi gośćmi – na kolejne seanse zapraszani są przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej z Wielkopolski. Prawdę ekranu z prawdą życia konfrontowali już m.in.: prezeski Spółdzielni Socjalnych Spektrum i Furia, prezeska Dobrej Spółdzielni Socjalnej, prezes Fundacji Otwarcie czy prezeska Stowarzyszenia Głuchy Świat. To osoby, które doskonale znają tematykę prezentowanych filmów i potrafią przybliżyć widzom perspektywę bohaterów.

A bohaterowie bywali różni, wśród nich i autysta, i córka głuchoniemych rodziców, mężczyzna z zespołem Downa czy chłopak z porażeniem mózgowym, którzy zmuszeni byli walczyć z codziennymi – mniejszymi i większymi trudnościami. Ale nie spodziewajcie się łzawych melodramatów! Bohaterowie i bohaterki pokazywanych przez nas filmów to prawdziwi wojownicy. Przygotujcie się więc na  sporą dawkę humoru, zadziorności i nieoczywistych zakończeń.

Co w Kole?  

Spotkanie w Kole będzie poświęcone sytuacji osób starszych. Jak wygląda ich codzienność? Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? Jakie są ich radości i zmartwienia? O tym wszystkim będziemy rozmawiać z Panią Barbarą Filipiak z Uniwersytetu III wieku w Koninie oraz z Panią Urszulą Karolczak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Zapraszamy gorąco!

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich: https://dniotwarte.eu/

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl