REKLAMA
sim
REKLAMA
geberit 2
Wiadomości Sport Złoto Mistrzostw Polski dla korfballistów z Koła!

Złoto Mistrzostw Polski dla korfballistów z Koła!

16-05-2017 08:18 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,891 | Komentarzy: 0
REKLAMA
Doskonale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych spisali się zawodnicy kolskiego "Maratończyka", którzy po raz kolejny zdobyli tytuł Mistrzów Polski.
Złoto Mistrzostw Polski dla korfballistów z Koła!
Foto:Maratończyk

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Finałowy turniej odbył się 13 maja na kolskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wzięło w nim udział pięć zespołów: Meta Bydgoszcz, Cirkus Konstancin, Olympic Słupia, Urszulanki Wrocław  i Maratończyk Koło.

Bardzo się cieszymy, że udało nam się o raz kolejny (dziesiąty) zdobyć tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorów młodszych. Radość jest tym większa, że tytuł zdobyliśmy u siebie. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników w całym sezonie. Niestety czasu na świętowanie nie mamy, już za tydzień wyjeżdżamy do Międzyborowa na turniej finałowy Pucharu Młodzików, mam nadzieję, że przywieziemy puchar do Koła. 27 maja na kolskiej hali MOSiRu rozegrany zostanie mecz międzypaństwowy w kategorii U16 – Polska : Słowacja, na który serdecznie zapraszamy wszystkich naszych kibiców. W związku z coraz większym zainteresowaniem naszą dyscypliną i prośbami rodziców chcemy w Zespole Szkół nr 1 utworzyć klasy sportowe o profilu Korfball. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku szkolnym taka klasa powstanie. Jak więc widać do zakończenia sezonu trochę pracy jeszcze przed nami
- opowiedział trener Waldemar Pietrzak

TABELA KOŃCOWA MISTRZOSTW POLSKI

M-ce

Zespół

Punkty

Kosze

1.

UKS Maratończyk Koło

22

97:10

2.

UKS Cirkus Konstancin

20

54:23

3.

LUKS Olympic Słupia

12

32:35

4.

UKS Czwórka Bydgoszcz

4

8:51

5.

Urszulanki Wrocław

2

5:82

 

Skład Maratończyka Koło: Weronika Chodosz, Karolina Kawka, Martyna Klepczarek, Apolonia Strugarek, Judyta Ferenc, Aleksandra Nowicka, Piotr Kujawa, Piotr Wiśniewski, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.