Zwycięstwo piłkarzy z Dobrowa

Autor: 23 Sierpień 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
6,039 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Warta-Eremita Dobrów wygrała 3-1 z Kasztelanią Brudzew. Mecz był rozgrywany na boisku w Dobrowie, w ramach 2. kolejki konińskiej klasy okręgowej. Jak na razie, dobrowianie są niepokonani !

0
6,039 razy
Przed spotkaniem w roli faworyta typowany był zespół Kasztelanii, który ma pretendować do walki o awans na wyższy szczebel ligowy. Licznie zgromadzona publiczność wierzyła jednak, że młody i ambitny zespół gospodarzy będzie walczył do upadłego i uda mu się wywalczyć co najmniej jeden punkt.

Od pierwszego gwizdka groźnie zaatakowała Warta. Na boisku szczególnie wyróżniała się dwójka młodych napastników: Sebastian Kubiak (nabyty z Olimpii Koło) oraz Adrian Goszczko. Ten drugi zawodnik, w 24. minucie, strzałem z narożnika pola karnego pokonał brudzewskiego bramkarza. Do przerwy swoich sił próbowali jeszcze zawodnicy obu zespołów, gole jednak nie padły. Początek drugiej połowy należał do piłkarzy Kasztelanii. Goście nie potrafili jednak pokonać dobrze spisującego się dzisiaj bramkarza Mirosława Wesołkowskiego. W 67. minucie, dobrowianie niesieni dopingiem miejscowej widowni, ponownie zaatakowali, czego efektem był gol Sebastiana Kubiaka. Drużyna gości została pogrążona cztery minuty później, kiedy Bartosz Pacześny zmusił brudzewskiego golkipera do trzeciej w tym meczu kapitulacji. Zwycięstwo Warty-Eremity już wtedy były pewne. Gospodarze kontrolowali grę do końca. Kasztelanii udało się zdobyć jeszcze bramkę kontaktową – w 81. minucie z rzutu wolnego zdobył ją Emil Śliga.

Po ostatnim gwizdku zawodnicy i kibice z Dobrowa wspólnie śpiewali i tańczyli na boisku, wyrażając swoją niecodzienną radość z pokonania rywala „zza miedzy”, jakim jest brudzewska Kasztelania.

Warta-Eremita Dobrów – Kasztelania Brudzew 3-1

Bramki: 24`Adrian Goszczko, 67`Sebastian Kubiak, 71`Bartosz Pacześny – 81`Emil Śliga.

Skład gospodarzy: Mirosław Wesołkowski – Marcin Kołodziejek, Dawid Antosik, Tomasz Witkowski (55.Bartosz Pacześny), Tomasz Olkowski, Adrian Zawadzki, Paweł Dzierzgwa, Kamil Ziętek (80.Piotr Urbaniak), Daniel Andrzejewski (85.Błażej Lewandowski), Adrian Goszczko, Sebastian Kubiak (70.Kamil Madziński).

W tabeli klasy okręgowej, po dwóch kolejkach, prowadzi Znicz Władysławów, przed Wichrem Dobra i Wartą-Eremitą Dobrów (wszystkie zespoły mają po 6 pkt.). Drugi zespół z naszego powiatu – Górnik Kłodawa – jest siódmy z dorobkiem 3 punktów.