sim

Wiadomości Miasto Koło Bezpieczna Droga do Szkoły!

Bezpieczna Droga do Szkoły!

30-08-2010 08:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,216 | Komentarzy: 0


Od 1 września jak co roku rusza ogólnopolska akcja Bezpieczna Droga do Szkoły. W powiecie kolskim działania prowadzić będą policjanci wspomagani przez Strażników Miejskich oraz Inspektorów Transportu Drogowego.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Akcja Bezpieczna Droga do Szkoły to już tradycja. Tegoroczna edycja trwać będzie od 1 do 10 września. Do dziesięciodniowych wzmożonych działań policjanci przygotowują się już od połowy sierpnia. Mniej więcej od tego czasu wyznaczone patrole ruchu drogowego sprawdzają stan oznakowania i urządzeń drogowych w najbliższym otoczeniu placówek oświatowych. O tych miejscach gdzie wymagać to będzie napraw lub uzupełnienia poinformowane zostaną odpowiednie służby.

Już 1 września mundurowi wspólnie ze Strażnikami Miejskimi pojawią się w okolicach szkół. Będą czuwać nad bezpieczeństwem, często żyjącej jeszcze wakacjami dziatwy uczniowskiej, przypominać o podstawowych zasadach ruchu drogowego oraz studzić niebezpieczne zachowania uczestników ruchu.

W pierwszych dniach roku szkolnego policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi oraz członkowie Zespołu ds. Nieletnich i Patologii będą również uczestniczyć w szeregu szkolnych spotkań i pogadanek. Ich tematyka dostosowana będzie do wieku uczestników. Maluchy będą miały okazje do przypomnienia sobie przepisów ruch drogowego, starsi zasad bezpiecznych zachowań i unikania zagrożeń dnia codziennego.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, którzy do szkół w mniejszych miejscowościach dowożeni są zorganizowanym transportem, policjanci ruchu drogowego wspólnie z inspektorami transportu drogowego zaplanowali szereg działań polegających na szczegółowej kontroli stanu technicznego popularnych gimbusów i autobusów.

Już dziś apelujemy do rodziców, dzieci i młodzieży szkolnej o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, a także zdecydowanie reagowanie na wszelkiego rodzaju objawy zachowań nie zgodnych z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego. Bezpieczeństwo jest w końcu naszą wspólna sprawą.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!