REKLAMA
sim
REKLAMA
geberit produkcja
Wiadomości Powiat Kolski Karszew zagłębiem ogórka gruntowego

Karszew zagłębiem ogórka gruntowego

16 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,304 | Komentarzy: 0
REKLAMA
W dniu wczorajszym na boisku w Karszewie odbyła się kolejna edycja Dnia Ogórka, która każdego roku gromadzi wielu mieszkańców Gminy Dąbie i okolic. W tym roku było podobnie.
Karszew zagłębiem ogórka gruntowego
Foto:e-kolo
REKLAMA
sokołów praca

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Konkursy na największego ogórka, najdziwniejszy kształt,kompozycję z ogórka to tylko część atrakcji przygotowanych na tegorocznym spotkaniu hodowców  ogórka z terenu Gminy Dąbie. Najważniejsza jednak jest integracja, wymiana informacji, doświadczeń w hodowli tego warzywa. Dodatkiem jest dobra zabawa przy dźwiękach zespołów. W tym roku na scenie pojawił się zespół MODEL MT z Modelinką oraz FOCUS.

O historii Dnia Ogórka w Karszewie oraz o celom, jakie przyświęcają organizatorom opowiedział nam przed kamerą jeden z pomysłodawców - Zenon Wasiak.

W konkursie na ,,Największy ogórek” zwyciężył p. Kamil Augustowski z Pieczewa, gm. Grabów (ogórek ważył 1478 g). ,,Najdziwniejszy kształt ogórka” na swojej plantacji - ,,ogórkowe trio” znalazł p. Bogusław Sieradzki z Piotrkówka. ,,Najpiękniejszą kompozycję ogórkową” - ,,ogórkowy wiatrak” stworzyła p. Teresa Gruchot z Karszewa, a ,,Najciekawszą rymowankę – ogórczankę” - ,,Epitafium dla ogórka” napisała p. Katarzyna Kowalczyk z Karszewa. W zmaganiach zręcznościowych: ,,spacer farmera” najszybszym i najsilniejszym po raz kolejny okazał się p. Paweł Szymczak z Karszewa, a w ,,rzucie ogórkiem do beczki” najwięcej celnych trafień oddał Tymon Zarębski z Sieradza. W konkursie ,,przeciąganie liny” zwyciężyła czteroosobowa drużyna z Kupinina. Nagrody na w/w konkurencje ufundował Powiat Kolski.Galeria zdjeć
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
REKLAMA
paryz


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!