REKLAMA
sim
REKLAMA
turek
Wiadomości Na sygnale Na dachu remizy OSP Koło pojawiła się syrena

Na dachu remizy OSP Koło pojawiła się syrena

9 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,605 | Komentarzy: 6
REKLAMA
8 sierpnia br. na dachu jednostki OSP KOŁO "Nad Wartą" została zamontowana syrena alarmowa ostrzegająca o zagrożeniach. Z pewnością kilkukrotnie mieszkańcy "płaszczyzny" mogli już usłyszeć jej dźwięk.
Na dachu remizy OSP Koło pojawiła się syrena
Foto:e-kolo
REKLAMA
sokołów praca

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Syrena* (urządzenie do sygnalizacji dźwiękowej) – urządzenie akustyczne, w którym dźwięk generowany jest przez obracający się wirnik lub wiatraczek. Używane do powiadamiania ludności o zaistniałych klęskach lub stanach alarmowych. W dzisiejszych czasach używane przede wszystkim przez Ochotnicze Straże Pożarne do alarmowania swoich członków czynnych o zaistniałym pożarze lub innym miejscowym zagrożeniu, a także przez Obronę Cywilną Kraju do powiadamiania o zagrożeniach powodziowych.
Syreny te uruchamiane są ze Stanowisk Kierowania Komendantów Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkich Stanowisk Koordynacji Ratownictwa, Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności, Ośrodków Ochrony Ludności przy wojewodzie, przez inne służby np. wojsko, policję
*źródło wikipedia

W naszej jednostce syrena załącza się automatycznie bez ingerencji ze strony strażaków i wydaje 3 dźwięki ciągłe trwające po 15 sekund.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
REKLAMA
paryz


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (6)
Adm 5 dni temu
rozwiązanie ze średniowiecza
| Zgłoś do usunięcia
por 9 dni temu
Jak wy mogliście wcześniej żyć?
| Zgłoś do usunięcia
gdet 9 dni temu
No właśnie, mamy nadzieję, że syrena nie będzie uruchamiana bez przyczyny - mieszkańcy Płaszczyzny już kilka razy byli niepokojeni jej dźwiękiem nie wiedząc czego się mają spodziewać, czy coś im nie zagraża. Każdy ceni sobie spokój. W innych strażach zastępy ratownicze są powiadamiane poprzez komórki i praktycznie nie słychać już syren w innych OSP. Dziwne rozwiązanie jak na miasto powiatowe i XXI wiek. Jedyna nadzieja, że nie będzie używana.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 9 dni temu
"Miasto Koło zagrożone zapaścią społeczno-gospodarczą", wiec nie ma znaczenia wielkosc miasta i XXI wiek. U nas jeszcze dlugo bedzie jak za krola Cwieczka.
fbvc 9 dni temu
Słyszałem nie raz, ciekawe czy mozna tak sobie włączać syrene bez powodu?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 9 dni temu
Dobrze, ze wreszcie wiemy co to takiego syrena.