sim
andre praca 2
Wiadomości Na sygnale Trzecia ofiara mrozów !

Trzecia ofiara mrozów !

28-01-2010 09:39 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,975 | Komentarzy: 0


Już trzy przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu odnotowano na terenie powiatu kolskiego. Policjanci i służby społeczne apelują o zainteresowanie się osobami starszymi mieszkającymi samotnie, bezdomnymi czy takimi które znajdują się pod znacznym działaniem alkoholu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
25 stycznia wieczorem na terenie jednej z posesji w Borkach gm. Koło znaleziono zamarzniętego 60 letniego mężczyznę, który jak ustalili policjanci wcześniej spożywał alkohol w towarzystwie właściciela posesji.

Przypomnijmy - 26 stycznia w Bierzwiennej Krótkiej gm. Kłodawa i Łączewnej gm. Przedecz ujawniono zwłoki 64 i 56 latków mieszkańców tych miejscowości. Starszego z nich znalazł rano jego brat, młodszy mieszkał samotnie i znaleźli go pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Przedczu. We wszystkich przypadkach pośrednią przyczyną zgonów było zatrzymanie krążenia na skutek wychłodzenia organizmów i jak można się domyślać również wypity alkohol.

W związku z niskimi temperaturami apelujemy do wszystkich o to aby zwracać uwagę na osoby mieszkające samotnie, starsze, bezdomne, które żyją w naszej okolicy, być może potrzebna jest im pomoc. Można to zgłosić do nas, Straży Miejskiej lub Ośrodków Pomocy Społecznej. Tej zimy kolscy policjanci już kilkakrotnie interweniowali wobec osób, które wieczorami i nocą poruszali się po dworze pod znacznym działaniem alkoholu, wszyscy zostali odwiezieni do miejsc zamieszkania. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy nie pozostają obojętni i informują nas o takich przypadkach.

Źróło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!