geberit produkcja
Wiadomości MKS Olimpia Koło Wyjazdowa porażka piłkarzy Olimpii

Wyjazdowa porażka piłkarzy Olimpii

05-09-2010 08:50 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,480 | Komentarzy: 0
W sobotnim meczu 5. kolejki IV ligi Olimpia Koło przegrała na wyjeździe 0-2, z Sokołem Kleczew. Pierwsza część gry była wyrównana, jednak druga należała już tylko do gospodarzy. Mecz nasi piłkarze kończyli w dziesięciu, bowiem w 84. minucie kontuzji nabawił się Sebastian Woźniak i nie było możliwości przeprowadzenia zmiany.
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Pierwsza cześć meczu to wyrównana gra obu zespołów, które stworzyły sobie po kilka groźnych sytuacji. Akcja toczyła się jednak głównie w środku boiska. W 11. minucie po akcji całego kolskiego zespołu, strzał ponad poprzeczkę oddał Łukasz Sikorski. W 14. minucie silny strzał obok słupka oddał napastnik gospodarzy. W 28. minucie piłka po potężnym uderzeniu Michała Rutkowskiego poszybowała nad bramką. Ostatnia groźna sytuacja miała miejsce w 40. minucie, kiedy to Robert Suliński obronił strzał gospodarzy z lewej strony boiska. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku zespołu gości. W 48. minucie ponad bramkę strzelił Michał Rutkowski. Od 50. minuty inicjatywę na boisku przejęli piłkarze z Kleczewa. Kolanie musieli cofnąć się do obrony i atakować z kontrataków. W 70. minucie, po błędzie kolskich obrońców, groźny strzał tuż obok słupka oddali gospodarze. W 78. minucie silnym uderzeniem popisał się Jakub Dębowski, piłka poszybowała w długi róg i bramkarza Robert Suliński nie miał szans na obronę. Gospodarze wyszli na prowadzenie. Sokół poszedł za ciosem i cztery minuty później było już 2-0. Pierwszy strzał obronił Suliński, jednak dobitka Waldemara Kruka została skierowana bezpośrednio do siatki. W 84. minucie nasz zespół przeprowadził ostatnią, czwartą zmianę - chwilę później groźnej kontuzji uległ Sebastian Woźniak i kolanie musieli kończyć mecz w dziesięciu. Na szczęście kleczewianie nie zdołali strzelić więcej goli.

Olimpia Koło przegrała 0-2 z Sokołem Kleczew. Podsumowując całe spotkanie, rywale byli zespołem lepszym i wygrali zasłużenie. Kolscy piłkarze będą mieli szansę na rehabilitację już za tydzień, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski. Najbliższy mecz w Kole – dopiero za dwa tygodnie.

Sokół Kleczew - Olimpia Koło 2-0 (0-0)

Bramki:
78`Jakub Dębowski, 82`Waldemar Kruk.

Skład Olimpii: Robert Suliński - Tomasz Kowalski (84.Hubert Powietrzyński), Daniel Ławnicki, Sebastian Woźniak, Łukasz Sikorski - Jarosław Kawka (68.Piotr Krzyżanowski), Michał Rutkowski, Sylwester Śliga (68.Filip Zborowski), Tomasz Mikusik - Piotr Marańda (84.Łukasz Szafoni), Łukasz Kujawa.