sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Wakacje na rowerze

Wakacje na rowerze

15-09-2010 08:03 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,494 | Komentarzy: 0


W poprzednim miesiącu pisaliśmy o startach naszego młodego kolarza Bartosza Bejma. Jeździ on w zawodach kolarstwa górskiego MTB na terenie naszego kraju. Po pracowitym czerwcu oraz lipcu przyszedł równie pracowity sierpień.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Sierpień rozpoczął od kolejnego startu w Krakowie, w którym odbyła się następna edycja Bike Maraton. Do pokonania była trasa 59 km a pokonanie jej zajęło Bartkowi 2h 41min co dało mu 6. miejsce w swojej kategorii.

Ciekawym startem dla młodego kolarza był wjazd na Śnieżkę. Udało się to w dniu 8 sierpnia, gdzie nasz kolarz zdobył Śnieżkę w czasie 1h 10min zajmując 3. miejsce w swojej kategorii i 30. w kategorii open.

W dniu 14 sierpnia Bartosz wystartował w Mistrzostwach Polski mini maratonu, które odbyły się w Jeleniej Górze. Trasa jak twierdzi - była przygotowana bardzo dobrze… zjazdy, podjazdy, było bardzo dużo błota, wody i piachu czyli wszystko czego potrzeba w MTB. Trasę 30 km pokonał w 1h 09min zdobywając ex aequo 4. miejsce wraz z klubowym kolegą Michałem Jędrzejczakiem.

Kolejny start to start w Hermanowie, w pięknej scenerii stadniny koni. Do pokonania ponad 30 km, czas - 1h 04 min i 3. miejsce w kategorii, 8. w open.

22 sierpnia w miejscowość Wałcz odbył się Gryf Maraton MTB. Trasa sucha piaszczysta, dystans mega 39km, który Bartek pokonał w 1h 34min zajmując tym samym 11. miejsce w kategorii M2 i 20. miejsce open.

28 sierpnia to kolejna edycja Bike Maraton, tym razem w Wieluniu, gdzie w tym czasie padało cały dzień. Start o godzinie 11:00 rozpoczął się rundą honorowa po mieście. Dystans Mega jaki w tym dniu pokonał Bartek to 68km wraz z rundą honorową (6km). Czas 3h, 6. miejsce w kategorii i 43. open.

Kolejny start to Mistrzostwa Wielkopolski na Dziewiczej Górze w Poznaniu. Należy zaznaczyć, że dzień wcześniej odbył się maraton, na którym Bartek przejechał 68km. Mimo to nasz kolarz znalazł się na 7. pozycji na mecie z czasem 1h 10min na dystansie 22 km.

Lista startów w miesiącu sierpniu:
01 sierpień – Kraków (Bike Maraton)
08 sierpień – Diallo Uphill Race Śnieżka
14 sierpień – Jelenia Góra (Bike Maraton)
15 sierpień - Hermanów (Maraton MTB)
22 sierpień – Wałcz (Gryf Maraton MTB)
28 sierpień – Wieluń (Bike Maraton)
29 sierpień – Dziewicza Góra (Thule Cup) (Mistrzostwa Wielkopolski XC)

Bartkowi życzymy sukcesów na koniec sezonu kolarskiego, który już niebawem.
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!