sim
geberit produkcja
Wiadomości Powiat Kolski Ireneusz Niewiarowski Kawalerem Orderu Uśmiechu!

Ireneusz Niewiarowski Kawalerem Orderu Uśmiechu!

15 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 3,080 | Komentarzy: 5


Członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, którzy w dn. 28.10.2017 roku przyjechali do Warszawy ze wszystkich stron świata postanowili po dokładnej analizie wniosków otrzymanych od dzieci z całego świata ogłosić, że do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączy 6 kolejnych osób w tym były senator ziemi kolskiej - Ireneusz Niewiarowski.
Ireneusz Niewiarowski Kawalerem Orderu Uśmiechu!
Foto:e-kolo.pl
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

 Ireneusz Niewiarowski – filantrop, działacz społeczny i samorządowy, b. polityk, rolnik, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, inicjuje i wspiera akcje pomocy dzieciom ze środowisk defaworyzowanych, Jak piszą dzieci: „Order Uśmiechu dla Pana Ireneusza nie tylko przyniósłby dumę i satysfakcję, ale również nagłośniłby postawę takich ludzi, którzy pragną dobra innych, są bezinteresowni i przyczyniają się do wzmocnienia środowiska lokalnego. Takie osoby dają nam młodym wzór do naśladowania, abyśmy też bardziej dbali o innych, abyśmy angażowali się w działalność społeczną, uaktywniali i troszczyli o wspólne dobro.

- uzasadniają  przedstawiciele Orderu Uśmiechu

Na stronie Orderu Uśmiechu możemy przeczytać nieco o historii projektu:

Do tej pory od chwili nadania pierwszego Orderu Uśmiechu, dzieci  nagrodziły nim blisko 900 osób z ponad 40 krajów świata. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są takie osobistości jak : Ojciec Święty Jan Paweł II i zwierzchnik Kościoła buddyjskiego w Tybecie Dalajlama, Matka Teresa z Kalkuty, Tove Janson- twórczyni Muminków i Astrid Lindgren –autorka Pipi Langstrum, królowa Szwecji Sylwia , prezydentowa RP Jolanta Kwaśniewska, pisarka Ewa Szelburg – Zarembina, piosenkarki Majka Jeżowska i Eleni, Pan Yapa, Marek  Kotański - twórca Monaru i Markotu, Andrzej Kieruzalski - twórca i kierownik Zespołu „Gawęda”,  a od września 2002 roku także  Joanne Rowling, autorka „Harry’ego Pottera”, Irena Sendlerowa, która uratowała podczas wojny życie 2500 żydowskich dzieci i wiele innych osób, nie aż tak powszechnie znanych, ale nadzwyczaj wielkiego serca.

W 1996 roku odbył się Pierwszy Światowy Zlot Kawalerów Orderu Uśmiechu.  Na miejsce spotkania wybrana została Rabka, znane uzdrowisko dziecięce, któremu władze państwowe przyznały na wniosek uczestników zlotu  tytuł „ Miasto Dzieci Świata”.  Takich zlotów odbyło się jeszcze dwa.

W 2003 roku  odbyło się pierwsze w historii (i jak dotąd jedyne) posiedzenie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu poza Warszawą - w Świdnicy na Dolnym Śląsku, gdzie mieszka i pracuje najmłodszy w historii Kawaler Orderu Uśmiechu - Marek Michalak, który po śmierci Cezarego Leżeńskiego jednogłośnie został powołany 19.01.2007 roku na urząd Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. W 2003 nadano Świdnicy tytuł "Stolica Dziecięcych Marzeń". Tam powstaje ze wszech miar wspierany przez Kapitułę projekt - Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej.

źródło: orderusmiechu.pl

Ireneusz Niewiarowski znany jest w całym regionie ze swojej społecznej działalności na wielu płaszczyzach. Serdecznie gratulujemy Senatorowi podkreślając, że zasłużył sobie na tę nagrodę całą swoją dotychczasową działalnością.

 

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
Ptawo 14 dni temu
PAN Niewiarowski to taki. Społecznik. jak. obecny. Poseł Galemba. N a jpierw się wypromować. a następnie. tylko prywatną. Dla. takich. ludzi są specjalne ordery
| Zgłoś do usunięcia
anonimowy 14 dni temu
Jak to możliwe, że ten wybitny działacz i społecznik, który tak wiele robi dla mieszkanców, w ostatnich wyborach do senatu przegrał o ponad 22 tysiące głosów z nikomu nieznaną byłą działaczką Samoobrony? (pytanie retoryczne) I dodatkowo aż o niecałe 2 tysiące wygrał z kandydatem pozaparlamentarnej partii. (też retorycznie dopytuję)
| Zgłoś do usunięcia
anonimowy 14 dni temu
Drugie zdanie to pomyłka. Wycofuję się z niego. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
DZAK 14 dni temu
Hahaha chyba ORDER ŚMIECHU !
| Zgłoś do usunięcia
Goniec 14 dni temu
To niech wypije kufel kwaśnicy i to wszystko Znamy już go i dziękujemy niech idzie w zapomnienie posługujący się ludźmi aby zwać się dzialaczem CHAŃBA przywracać takie osobniki
| Zgłoś do usunięcia