sim

Wiadomości Szkoły i Przedszkola SP w Głębokiem: Święto Niepodległości

SP w Głębokiem: Święto Niepodległości

9 dni temu | Źródło: Szkoła Podstawowa w Głebokiem | Wyświetleń artykułu: 1,496 | Komentarzy: 0


"Polska jest i zawsze będzie!" Pod takim hasłem obchodzono Święto Niepodległości w gminie Olszówka, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Głębokiem. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych oraz odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”.
SP w Głębokiem: Święto Niepodległości
Foto:
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Głównym punktem programu była Gawęda o Niepodległej zaprezentowana przez uczniów oraz seniorów. Ciekawym pomysłem autorki scenariusza, a jednocześnie reżysera spektaklu Ewy Fraszczyk było zastosowanie dwóch planów akcji: współczesnego i historycznego. We współczesnym - Dziadek, którego zagrał Kazimierz Burliński opowiada wnukom historię Polski. W planie historycznym pojawiali się uczestnicy wydarzeń przywoływanych przez Dziadka: powstańcy, legioniści, dzieci z Wrześni, osoby represjonowane, żołnierze. Do wspólnego gawędzenia włączeni zostali także Wójt Gminy Olszówka, pan Włodzimierz Fraszczyk, a także panie dyrektor Bożena Matczak oraz Katarzyna Górnik. Całość okraszona została pieśniami i utworami muzycznymi nawiązującymi do omawianych zdarzeń wykonanymi wspólnie przez dzieci i seniorów.

W dalszej części przy aplauzie zgromadzonej publiczności zaprezentował się nowopowstały zespół folklorystyczny Kwiaty Jesieni, następnie kilka utworów zagrała Gminna Orkiestra Dęta OSP w Olszówce. Wspólne świętowanie zakończyły podziękowania i ciepłe słowa jakie skierowali do występujących poseł Leszek Galemba, wójt Włodzimierz Fraszczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Olszówka Paweł Lasota.

Stażystka Anna Witaszek
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!