sim
Artbud
Wiadomości Zatrzymania Wpadli za posiadanie narkotyków i nielegalnych papierosów

Wpadli za posiadanie narkotyków i nielegalnych papierosów

8 dni temu | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 13,999 | Komentarzy: 7


Kryminalni kolskiej komendy zatrzymali w ubiegłą środę dwóch mieszkańców gminy Kłodawa. Obaj posiadali przy sobie amfetaminę. 33-latek miał 115 gramów narkotyku, natomiast 20-letni mężczyzna niecałe pół grama tej substancji. Ponadto w efekcie dalszych czynności w mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczono ponad 2100 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Wpadli za posiadanie narkotyków i nielegalnych papierosów
Foto:archiwum e-kolo.pl
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

W środę 8 listopada br., tuż po godzinie 16.00 policjanci patrolujący ulice Kłodawy zainteresowali się trzema mężczyznami, którzy wyraźnie usiłowali uniknąć spotkania ze stróżami prawa. Podczas podjętej czynności legitymowania, jeden z mężczyzn usiłował zbiec. Został natychmiast ujęty a jego zachowanie upewniło policjantów, że powinni dokonać skrupulatnego sprawdzenia. Po przeprowadzeniu kontroli osobistej mężczyzn okazało się, że „uciekinier” miał przy sobie kilka woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Przy drugim mężczyźnie ujawniono prawie pół grama takiego samego proszku.

Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina, czyli substancja psychoaktywna, której posiadanie jest zabronione. Z uwagi na podejrzenie, że w mieszkaniach użytkowanych przez oby dwóch mężczyzn mogą znajdować się również przedmioty zabronione, podjęto decyzję o przeszukaniu. U 33-latka znaleziono ponad 2100 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił ostatecznie na przedstawienie mężczyznom zarzutów. Kłodawianinowi, który posiadał znaczną ilość narkotyków a ponadto udzielał je innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi pobawienie wolności do 10 lat, natomiast przestępstwo posiadania narkotyków popełnione przez 20-latka, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat. Młodszy z mężczyzn po wykonaniu z nim czynności został zwolniony, natomiast wobec 33-latka na wniosek Policji Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
Prawo 7 dni temu
Psychiatra tez. lekarz Wielu powinno. się. udać. na konsultacje wtedy. by wiedzieli co jest. Prawem. dozwolone. Obrażanie mnie. nie zmieni. mojego. postępowania. Prawo. jednakowe dla. Wszystkich. Praca. się. kłamią. Lukadzewska
| Zgłoś do usunięcia
Psychiatra 7 dni temu
Łukaszewska w swoim żywiole..
| Zgłoś do usunięcia
Prawo 8 dni temu
Sabal. jak jesteś. taki. kozak. to się. pokaz ponawijamy. smutki. Rura.
| Zgłoś do usunięcia
Prawo 8 dni temu
Funkcjonariusze zKlodawy. Zapraszam. do Kola. Zrobcie. porządek. na ul Garncarskiej 33. Tytoń. i narkotyki. Materiał dowodowy 100 procent. zapewnia
| Zgłoś do usunięcia
sabal 8 dni temu
ty ruro jebana
czytelnik 8 dni temu
"... 115 gram " Na czym grasz?
| Zgłoś do usunięcia
M 8 dni temu
Łee tam, oby dwóch to dopiero hit.