Autor: 26 Wrzesień 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
©
(0) | Czytano:
4,639 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W spotkaniu 8. kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej Olimpia Koło przegrała 3-5 z LKS Gołuchów. Gole dla kolskiej drużyny zdobyli: Łukasz Kujawa, Filip Zborowski i Michał Rutkowski. Był to czwarty mecz Olimpii bez ligowego zwycięstwa.

R E K L A M A
0
Czytano:
4,639 razy
Udostępnij
Mecz rozpoczął się pechowo dla Olimpii. Już w 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie - nasi obrońcy łatwo stracili piłkę, a Konrad Mikołajczak lekkim strzałem tuż przy słupku pokonał nieinterweniującego Daniela Gołdyna. Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. W 21. minucie gołuchowanie wykonywali rzut rożny. Piłka w polu karnym trafiła pod nogi Daniela Ławnickiego, który niefortunnie skierował ją do własnej bramki. W 26. minucie ponownie zaatakowała Olimpia i Łukasz Kujawa, po szybkiej indywidualnej akcji, strzałem po ziemi z 15 metrów pokonał bramkarza i zdobył kontaktowego gola. Od 30. minuty inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W 33. minucie Michał Marciszak zaskoczył bramkarza Gołdyna, którego pokonał silnym strzałem z prawej strony boiska. W 43. minucie Marciszak mógł podwyższyć, jednak jego strzał w ostatniej chwili wybronił Mikusik. Do przerwy gospodarze prowadzili 3-1.

Na drugą połowę trener Powietrzyński wpuścił dwóch nowych zawodników - Suliński zastąpił Gołdyna, a Zborowski - Ławnickiego. Kolski bramkarz miał okazję do pierwszej interwencji już kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisku - obronił silny strzał Tomasza Kopałki. W 50. minucie był już jednak bezradny , bowiem Krzysztof Banasiak ośmieszył kolską obronę i w sytuacji sam na sam nie mógł się pomylić. Kolanie jednak nie odpuścili i za wszelką cenę chcieli odrobić stratę trzech goli. W 58. minucie ładnym strzałem z ostrego kąta popisał się Filip Zborowski i miejscowy bramkarz skapitulował. W 63. minucie było już 4-3. Michał Rutkowski pewnym rajdem minął obrońcę i z ostrego kąta umieścił futbolówkę w siatce. W 67. minucie Rutkowski, po samotnej akcji, strzelił nad poprzeczką. W 80. minucie Zborowski, z pierwszej piłki, uderzył niecelnie. Ostatnie złudzenia na możliwość wyrównania zniweczył w 86. minucie Michał Giecz, który wyprowadził szybką kontrę i w sytuacji sam na sam, pokonał Sulińskiego. Tuż przed końcowym gwizdkiem gołuchowanie mogli strzelić jeszcze szóstego gola, jednak w zamieszaniu w polu karnym Olimpii, dwa strzały po ziemi wybronił nasz golkiper.

Spotkanie zakończyło się porażką kolan 3-5. Forma naszych piłkarzy może martwić. Jeśli nic się nie zmieni, to zamiast obiecanej walki o III ligę, czekać nas będzie gra o uniknięcie degradacji do klasy okręgowej... Szansa na zwycięstwo i awans w tabeli już za tydzień, kiedy Olimpia podejmować będzie Koronę Piaski. Wszystkich kibiców zapraszamy w sobotę (2 października) o godzinie 16.00 na kolski stadion.

LKS Gołuchów - Olimpia Koło 5-3 (3-1)

Bramki:
4`Konrad Mikołajczak, 21`Daniel Ławnicki (sam.), 33`Michał Marciszak, 50`Krzysztof Banasiak, 86`Michał Giecz - 26`Łukasz Kujawa, 58`Filip Zborowski, 63`Michał Rutkowski.

Skład Olimpii: Daniel Gołdyn (46.Robert Suliński) - Łukasz Sikorski, Daniel Ławnicki (46.Filip Zborowski), Sebastian Woźniak, Piotr Krzyżanowski - Jarosław Kawka (59.Hubert Powietrzyński), Sylwester Śliga, Michał Rutkowski, Tomasz Mikusik - Piotr Marańda (83.Łukasz Szafoni), Łukasz Kujawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, która dostępna jest na stronie: www.olimpiakolo.4.pl