Szósty mecz bez zwycięstwa

Autor: 10 Październik 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
©
3,609 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Piłkarze Olimpii Koło, w meczu 10. kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej, przegrali na wyjeździe 4-2 z Dąbroczanką Pępowo. Gole dla naszego zespołu zdobyli Michał Nowakowski i Tomasz Kowalski.

0
3,609 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
Pierwsza połowa to wyrównana gra obu zespołów. Zarówno Dąbroczanka, jak i Olimpia, popełniały wiele błędów, a akcja toczyła się głównie w środku boiska. Mecz rozpoczął się jednak korzystnie dla gospodarzy. W 3. minucie, po zamieszaniu w polu karnym Olimpii, Marcin Kaczmarek z bliskiej odległości pokonał Roberta Sulińskiego. W 7. minucie mogło być już 2-0, jednak dogodną sytuację zmarnował Adrian Nawrot. W 19. minucie, po akcji lewą stroną boiska, strzał ponad poprzeczkę oddał Filip Zborowski. W 33. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał sobotni jubilat - Michał Rutkowski. W 35. minucie tuż obok słupka strzelił Zborowski. W 40. minucie byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia, bowiem żółtą kartką za dyskusje został ukarany piłkarz rezerwowy - Hubert Powietrzyński. Trzy minuty później kolski grający trener zobaczył drugi żółty kartonik i musiał zostać odesłany na trybuny. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się Sylwester Śliga i na boisko już w tym meczu nie powrócił.

Początek drugiej połowy to groźne sytuacje naszej drużyny. Gospodarze skupili się jedynie na obronie. W 54. minucie, po podaniu Filipa Zborowskiego z lewego skrzydła, Michał Nowakowski silnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później Olimpia objęła prowadzenie - po dośrodkowaniu Zborowskiego z rzutu wolnego, Tomasz Kowalski głową pokonał bramkarza. Od tej chwili naszej drużynie przestało cokolwiek wychodzić. Kolanie popełniali proste błędy i brakowało im pomysłu na grę. Już w 60. minucie, po szybkiej akcji, nieupilnowany w polu karnym Adrian Nawrot doprowadził do wyrównania. W 65. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, w polu karnym najwyżej wyskoczył Marcin Kaczmarek i było już 3-2. Chwilę później Adrian Nawrot posłał piłkę nad poprzeczką. W 84. minucie w sytuacji sam na sam lepszy od Sulińskiego okazał się Nawrot i padł kolejny gol. W 90. minucie gospodarze mogli jeszcze podwyższyć, jednak kolski bramkarz obronił nogą strzał Dominika Sneli. Mecz zakończył się porażką naszych piłkarzy w stosunku 2-4. Było to szóste spotkanie Olimpii bez zwycięstwa.

Wszystkich kolskich kibiców zapraszamy na najbliższy mecz, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o godzinie 15.30 na Stadion MOSiR w Kole. Rywalem Olimpii będzie SKP Słupca.

Dąbroczanka Pępowo - Olimpia Koło 4-2 (1-0)

Bramki:
3`Marcin Kaczmarek, 60`Adrian Nawrot, 65`Marcin Kaczmarek (głową), 84`Adrian Nawrot - 54`Michał Nowakowski, 58`Tomasz Kowalski (głową).

Skład Olimpii: Robert Suliński - Tomasz Kowalski, Sebastian Woźniak, Tomasz Mikusik, Piotr Krzyżanowski (85.Piotr Andrzejczak) - Piotr Marańda (75.Łukasz Szafoni), Michał Rutkowski, Daniel Ławnicki, Sylwester Śliga (46.Michał Nowakowski), Filip Zborowski - Łukasz Kujawa.

Czerwona kartka: 43`Hubert Powietrzyński (Olimpia) - druga żółta; zaw. rezerwowy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, która dostępna jest na stronie: www.olimpiakolo.4.pl