bricomarche
Wiadomości MKS Olimpia Koło Olimpia przerwała złą passę

Olimpia przerwała złą passę

16-10-2010 19:07 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,902 | Komentarzy: 0

Piłkarze Olimpii Koło wygrali 2-1 z SKP Słupca w meczu 11. Kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej. Tym samym nasi zawodnicy przerwali serię sześciu spotkań bez zwycięstwa. Oba gole zdobył Michał Nowakowski.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Pierwszą akcję przeprowadzili kolanie. W 5. minucie Jarosław Kawka strzelił wysoko ponad poprzeczką. Gra toczyła się głównie w środku boiska, oba zespoły stworzyły jednak po kilka sytuacji na strzelenie gola. W 24. minucie, po dośrodkowaniu Kujawy z rzutu rożnego, uderzenie głową Łukasza Sikorskiego wyłapał golkiper. W 26. minucie zaatakowali goście, jednak strzał Patryka Banaszaka poszybował tuż obok słupka. W 34. minucie ponownie głową strzelał Sikorski, a piłka minimalnie przeszła ponad poprzeczką. W 37. minucie słupczanie zaatakowali, a piłka w zamieszaniu w polu karnym najpierw odbiła się od słupka, a następnie wpadła w ręce Daniela Gołdyna. Wyrównana pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo.
Na drugą część gry kolski zespół wyszedł bez żadnej zmiany w składzie. W 46. minucie, po ładnym zgraniu od Michała Rutkowskiego, Kawka strzelił nad poprzeczką. W 49. minucie Norbert Lorencki głową strzelił obok kolskiej bramki. W 52. minucie lewym skrzydłem pobiegł Kujawa, zagrał w pole karne, a tam dobrze ustawiony Michał Nowakowski z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to obrona wyniku przez kolan i nieustanne ataki gości. W 67. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, Krystian Augustyniak, strzałem głową, wyrównał wynik spotkania. Piłkarze Olimpii ponownie rzucili się do ataku. W 74. minucie, po podaniu Kujawy z prawej strony boiska, Nowakowski z bliska strzelił swojego drugiego gola w tym meczu i wyprowadził "biało-czerwonych" na prowadzenie. W 77. minucie sam na sam z Gołdynem walczył Jacek Mikołajczyk, ale górą był nasz bramkarz, którzy obronił strzał słupczanina. W 78. minucie żółtą kartką za dyskusje ukarany został rezerwowy piłkarz Olimpii - Piotr Krzyżanowski. Chwilę później arbiter pokazał mu drugi żółty kartonik i... powtórzyła się sytuacja z poprzedniego meczu w Pępowie - kolski rezerwowy został odesłany na trybuny. W 87. minucie, po dośrodkowaniu Kawki z rzutu wolnego, głową strzelał Piotr Andrzejczak, ale bramkarz gości obronił.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kolan 2-1. Olimpia przerwała passę sześciu meczów bez zwycięstwa i - miejmy nadzieję - rozpocznie marsz w górę tabeli. W następnym meczu – w niedzielę 24 października -"biało-czerwonych" czeka wyjazd na mecz z Centrą Ostrów Wielkopolski.

Olimpia Koło - SKP Słupca 2-1 (0-0)

Bramki: 52`Michał Nowakowski, 74`Michał Nowakowski - 67`Krystian Augustyniak.
Skład Olimpii: Daniel Gołdyn - Tomasz Kowalski, Sebastian Woźniak, Łukasz Sikorski, Tomasz Mikusik (54.Piotr Andrzejczak) - Jarosław Kawka, Daniel Ławnicki (76.Łukasz Szafoni), Michał Rutkowski, Filip Zborowski - Michał Nowakowski (90.Mariusz Nieznalski), Łukasz Kujawa.
Czerwona kartka: 78`Piotr Krzyżanowski (Olimpia) - druga żółta; zaw. rezerwowy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, która dostępna jest na stronie: www.olimpiakolo.4.pl