Artbud
Wiadomości Korfball Pierwszy mecz Reprezentacji na ME

Pierwszy mecz Reprezentacji na ME

23-10-2010 13:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 10,636 | Komentarzy: 3

W dniu 22 października br. w Holandii odbył się mecz reprezentacji Polski z ekipą z Belgii, był to pierwszy z trzech meczów grupowych IV Mistrzostw Europy w Korfballu. Przypomnijmy, że głównym sponsorem Reprezentacji Polski w Korfballu jest Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jedna z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Było to spotkanie, które holenderscy bukmacherzy określili jako „pewniak”. Belgia ma na swoim koncie trzy srebrne medale ME, a także złoto Mistrzostw Świata (1985) i siedem srebrnych! Każdy inny wynik niż zwycięstwo Belgii w każdym meczu przed półfinałami, w tym także z Polską, byłby historyczną niespodzianką. Dla obu zespołów to pierwsze oficjalne spotkanie które będzie rozgrywane mocno zmienioną piłką do korfballu Mikasa K5-IKF.

Nasza Reprezentacja miała bardzo dobry początek (prowadziliśmy 1:0 i 2:1), szkoda nie wykorzystanego karnego. Dobrze ułożona gra naszego zespołu w pierwszej połowie ograniczyła się do pierwszych 15 minut. Później Belgowie zdominowali grę. Minucie, kiedy zaczęli grać bardzo agresywnie. Już wynik po pierwszej połowie 3:16 wskazywał na pewne zwycięstwo w tym meczu vice mistrzów świata. Trener Czyżak dał szanse jeszcze paru zawodnikom, ale mecz zakończył się wynikiem 10:38.

Skład zespołu: Aleksandra KLEINROK (Dorota SZKALSKA), Andrzej PLANDOWSKI, Anna KOPEĆ (Małgorzata ROSIŃSKA), Chantal CALJOUW - Karolina JÓZEFACIUK, Krzysztof RUBINKOWSKI, Maciej ŻAK (Thomas VERBOVEN), Marcin LUBAŃSKI (Sebastian GUZINA)

Źródło: Polska Federacja Korfballu