kol-net
Wiadomości Sport Piłkarskie derby dla Górnika

Piłkarskie derby dla Górnika

23-10-2010 22:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,279 | Komentarzy: 1

W minioną sobotę w meczu 11. kolejki konińskiej klasy okręgowej zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z naszego powiatu – Górnik Kłodawa i Warta Dobrów. Jak przystało na derby, emocji nie brakowało.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Derby dla piłkarskich kibiców są szczególnym świętem. Podczas tego widowiska, stają naprzeciwko siebie dwa zespoły z tego samego miasta lub z bliskiego sąsiedztwa. W Warszawie mają swoje derby kibice Legii i Polonii, w Łodzi – Widzewa i ŁKS, a w naszym powiecie w klasie okręgowej Warta Dobrów i Górnik Kłodawa.

W sobotę 23 października, na stadionie w Kłodawie pojawiło się ponad 100 fanów z obu miejscowości. Kibice wszelkimi sposobami próbowali zachęcić swoich ulubieńców do walki. Przed pierwszym gwizdkiem trudno było wskazać faworyta, bowiem „derby rządzą się swoimi prawami”. Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze – w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Machas. Do wyrównania doprowadził w 43. minucie Paweł Dzierzgwa, który pewnie wyegzekwował rzut karny.

Tuż przed przerwą emocje na boisku sięgnęły zenitu. Arbiter usunął z boiska dwóch zawodników z Dobrowa – Pawła Dzierzgwę i Kamila Oblizajka, którzy wdali się w niepotrzebną dyskusję z sędzią. Pierwsza połowa przedłużyła się aż o pięć minut, co wykorzystali kłodawianie i Patrick Brzeski wyprowadził „Górników” na prowadzenie.

Po przerwie, grająca w dwuosobowej przewadze drużyna z Kłodawy, przeważała na boisku. Efektem tego były zdobyte kolejne cztery gole. Warta odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górnika Kłodawa 6-2.

Górnik Kłodawa – Warta Eremita Dobrów 6-2 (2-1)

Bramki:
11`Konrad Machas, 45`Patrick Brzeski, 54`Konrad Machas, 69`Zbigniew Zwoliński, 81`Zbigniew Zwoliński, 85`Zbigniew Zwoliński – 43`Paweł Dzierzgwa (karny), 82`Sebastian Kubiak.

W tabeli konińskiej klasy okręgowej obie drużyny z naszego powiatu mają po 19 pkt. i plasują się w okolicach piątej pozycji. Prowadzi LKS Ślesin (27 pkt.).