sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło 6. kandydatów na fotel burmistrza

6. kandydatów na fotel burmistrza

28-10-2010 08:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 30,421 | Komentarzy: 17


Wczoraj do godz. 24.00 można było zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Prawo zgłaszania swoich kandydatów na burmistrza Miasta Koła miały te komitety wyborcze, które zostały zarejestrowane najpóźniej do dnia 22 października br.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Oficjalnie już możemy powiedzieć, że o fotel burmistrza miasta Koła ubiegać się będzie 6. kandydatów. Wśród nich min. obecny burmistrz - Mieczysław Drożdżewski, obecny Przewodniczący Rady Miejskiej - Robert Cesarz oraz poprzedni burmistrz Jan Stępiński.

Poniżej w kolejności alfabetycznej prezentujemy nazwiska kandydatów, którzy postanowili ubiegać się o fotel Burmistrza Miasta Koła.

1. CESARZ Robert - KWW PWK Przyjazny Samorząd
2. DROŻDŻEWSKI Mieczysław Tomasz - KW Towarzystwo Samorządowe
3. KRASZEWSKI Wojciech Bogumił - KW Prawo i Sprawiedliwość
4. LEWANDOWSKI Wojciech Mirosław - KW Sojusz Lewicy DemokratyczneJ
5. STĘPIŃSKI Jan - KWW Samorządowe Porozumienie Pow. Koła
6. ŚWIDER Jarosław Stanisław - KW Platforma Obywatelska RP

Przypomnijmy, że głos na swojego kandydata oraz na kandydatów do rady miasta, gminy, powiatu oraz sejmiku będzie można oddać w dniu 21 listopada br.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (17)
~podopieczny 09-11-2010 23:10
Wstyd mi za tę kobietę, której nadrzędnym działaniem jest pozorowanie pracy. Nawet na tym plakacie wyborczym pozoruje zadumę, a może zastanawia się na co przeznaczy kasę z diety radnej, jak nie daj boże przejdzie w wyborach. W przedwyborczych przepychankach po wywołanej przez siebie awanturze wymusiła na pozostałych kandydatach z TS, że wstawili ją na 1 miejscu. To jest straszne parcie do koryta.
| Zgłoś do usunięcia
~skrupulatny 08-11-2010 21:04
Drożdżewski to jedyny kandydat z wykształceniem ekonomiczyn i taki burmistrz jest miastu potrzebny.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 07-11-2010 20:16
"z dala od polityki" - hehe, bezczelność polityków nie zna granic
| Zgłoś do usunięcia
~kara 02-11-2010 19:45
Ja dalej krzyżyk przy dotychczasowym Burmistrzu. może nie ma wysokiej kultury osobistej jednak sporo zrobił dla miasta, zaczął coś wiec niech skończy. Bezsensu nowy burmistrz, który będzie rok/dwa oswajał się i zapoznawał z dokumentami... Stępiński przepił pól budżetu a ludzie go lubią bo jest miły, uprzejmy i podatki umarzał... Wiec powiedzcie Mi co to za gospodarz?
| Zgłoś do usunięcia
~sebastian koło 02-11-2010 16:00
JA JESTEM KOLANINEM ,Z Klasy robotniczej,nie wstydzę się tego i dlatego zagłosuję na p.J.STĘPIŃSKIEGO. Jeden porządny normalny człowiek-kandydat na burmistrza.
| Zgłoś do usunięcia
~RoYII 02-11-2010 08:49
.. "Przegląd Kolski nr 44 "jak chcą rozwiązać ważne problemy miasta ?" to chyba jest zestaw pytań tego tygodbnika do kandydatów ... przeczytałem tylko cztery pomysly na rozwiazanie "WAZNYCH " -czy najważniejszych problemów miasta , chyba nie ale jaka prasa takie pytania .. niemniej wydawało mi sie że przynajmniej od trzech kandydatów obecnych lub byłych samorzadowców , oczekiwał bym odpowiedzi na te pytania z odrobina przemysleń problemów , pewnego twórczego, inowacyjnego pomysłu na te problemy, a tu poz 1 w PO opowiada slogany które z gruntu są mądre ... pyt 2 ..zrobię wszystko aby mogli godnie mieszkać ... Panie Świder a co Pan przez ostatnie kadencje robił w tej radzie ? ... pytanie 3 wąznym atutem jest położenie geograficzne... panie Świder jak budowali autostradę to opowiadano ile to korzyści dla miasta przyniesie ten atut wlącznie z miejscami pracy ... Pan m.in byl był populyzatorem tego głupiego bezsensowanego banału .... nic nie przybyło ... komentarz do pozostałych wypowiedzi z mojej strony ...brak , nie chciałbym ze swoim komentarzem zniżać do niskich lotów wypowiedzi ...slogany , banały ... i to Ci kandydaci maja byc motorem napędowym naszego miasta ? wątpie !!! kandydaci wypowiadajcy sie w tej ankiecie są nieprzygotowani ,a co dopiero inne sprawy np społeczne , budownictwo komunalne ,socjalne , co z oświatą itd /... itd
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 31-10-2010 20:16
Ach. No ale to raczej widać od początku naszej rozmowy. Pytałem o co chodzi z tymi przywódcami stada w kontekście moich wypowiedzi, ale mniejsza z tym, bo za chwilę będziemy roztrząsać sens istnienia przywódców. Tak czy siak, jestem za tym, że należy spojrzeć na politykę z szerszej perspektywy. Nie tracić sił na spory, która partia jest dobra, a która zła, tylko wejść co najmniej o jeden poziom wyżej i zastanowić się nad sensem istnienia polityki oraz demokracji.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 31-10-2010 12:16
Oczywiście to że mam inne zdanie niż ty w tym samym temacie. proste.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 31-10-2010 00:17
Nie rozumiem co masz na myśli w kontekście powyższych wypowiedzi.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 30-10-2010 13:53
nie wszyscy moga być przywodcami stada
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 30-10-2010 11:54
Chodzi tylko o pokazanie alternatywy. Mam świadomość tego, że większości pasuje bycie owcami. Można natomiast swoim działaniem spowodować, że parę osób zastanowi się nad sobą i zacznie myśleć.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 29-10-2010 14:23
Myślisz że w ten sposob osiągniesz to co planujesz? że ktoś się uderzy w piersi i powie mea culpa. oczywiście można z niczego nie korzystać i być samowystarczalnym, ale czy spoleczeństwo XXI wieku zmierza w tym kierunku.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 28-10-2010 19:59
Chleb można upiec samemu, nie trzeba go kupować jeśli nie odpowiada nam jego skład. Praca u podstaw w demokracji nie spowoduje likwidacji demokracji, można zaledwie co nieco przypudrować stary zatęchły system. Samorząd co prawda to nie aż taki syf jak władze państwa, ale i tak większość załatwia tylko własne interesy, a osoby chcące coś zrobić są przegłosowywane przez "towarzystwo wzajemnej adoracji". Coraz więcej osób żyje "na granicy tego systemu". Coraz więcej osób ma ten system gdzieś. A ja im tylko proponuję żeby tym razem pokazać to w inny sposób. Nie olewać wyborów tylko na nie iść, pobrać kartę i ją zniszczyć.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 28-10-2010 14:37
dlatego ciśnie się na usta hasło "praca u podstaw" wytykaj, krytykuj, wskazuj, pytaj, przedstawiaj, rozliczaj.demokrcja ma to do siebie ze zawsze masz jakiś wybor. Nie mowie ze w toim rozumowaniu ni ma racji, ale są inne sposoby na jej przedstawienie. Przykładowo jak idziesz do sklepu i nie ma twojego ulubionego chleba to nie kupujesz żadnego i glodujesz czy bierzesz coś w zamian?
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 28-10-2010 14:07
Ja jej nie wymyśliłem, jest stara jak świat. Ponadto jestem wrogiem demokracji. Jeśli przeciętny obywatel to osoba słabo wykształcona, z niemal zerowym zasobem wiedzy na temat mechanizmów gospodarczych, społecznych itd. i ma on prawo głosu to wystarczy umieć "zwieść" tą mniej inteligentną większość kłamstwami i obietnicami i już się ma władzę. Tak więc demokracja daje możliwość niemal 100% dostania się do władzy nie tym którzy będą służyć narodowi tylko tym którzy umieją go skuteczniej ogłupić.
| Zgłoś do usunięcia
~siekiera 28-10-2010 12:17
Czy twoje zaangażowanie w dobro naszego miasta ogranicza się do wymyślenia tego typu akcji. Dlatego ponieważ wg mnie są inne sposoby. Dlaczego nie skorzystasz z demokracji. Masz program lepszy od w/w kandyduj lub wskaż kandydata i poddaj go opinii publicznej.
| Zgłoś do usunięcia
~mizaj 28-10-2010 11:47
Wszyscy którym nie odpowiadają kandydaci proponuję nie być obojętnym. Idziemy na wybory pobieramy karty do głosowania, a następnie je niszczymy. Niestety w naszym kraju nie ma możliwości zagłosowania przeciwko wszystkim, tak jak w niektórych innych państwach. Ostatnio bodajże w wyborach prezydenckich na Ukrainie była możliwość wyboru trzeciej opcji: "żaden z powyższych". Ale my możemy zrobić to po swojemu. Zniszczyć kartę. Dzięki temu przy liczeniu głosów będzie można zobaczyć ilu osobom nie jest obojętny los naszego kraju, powiatu, miasta.
| Zgłoś do usunięcia