sim

Wiadomości Miasto Koło Kolektory słoneczne w DPS w Kole

Kolektory słoneczne w DPS w Kole

02-02-2010 12:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,622 | Komentarzy: 0


Starostwo Powiatowe w Kole przygotowuje do realizacji projekt montażu kolektorów słonecznych na budynku kolskiego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Poniatowskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Projekt ten jest projektem punktowym, a jego przedmiotem jest montaż 80 szt. kolektorów słonecznych - o łącznej powierzchni 185,6 m2, wraz z urządzeniami towarzyszącymi, osprzętem, armaturą i automatyką w budynku. W projekcie przewidziano do wykorzystania kolektory słoneczne, płaskie, typu Vitosol 200F, a całość inwestycji zamknie się w kwocie ponad 700 tyś. zł. Należy zauważyć iż 85% z tych kosztów Starostwo ma zamiar pozyskać z funduszu WRPO na lata 2007-2013.

Projekt ma na celu wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, a mianowicie energii słońca. Energetyka słoneczna jest praktycznie najmniej wykorzystywaną formą energii w Polsce, a istnieją dość dobre warunki do jej pozyskiwania. Energia słoneczna za pomocą kolektorów zostanie zamieniona na energię cieplną, która następnie będzie gromadzona w zasobnikach lub bezpośrednio użyta w budynku Domu Pomocy Społecznej do produkcji ciepłej wody.

Przypomnijmy że jest to kolejny projekt Starostwa Powiatowego w Kole z wykorzystaniem kolektorów słonecznych. Tego typu urządzenia zamontowane zostały już na budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole, a wcześniej na dachu budynku Liceum Ogólnokształcącego w Kole.
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!