sim
mycenter
Wiadomości Miasto Koło Prestiżowa wystawa rzeźb

Prestiżowa wystawa rzeźb

12-11-2010 09:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,999 | Komentarzy: 0


Już 18 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kole zobaczymy unikalną kolekcję rzeźb artystów Członków Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Prezentowana ekspozycja składa się z dwóch kolekcji przygotowanych specjalnie dla Wielkopolski. Wystawa rzeźb oraz projektów rzeźbiarskich jest dedykowana i stworzona dla upiększenia i wzbogacenia przestrzeni miejskiej Poznania i Wielkopolski. Organizatorzy planują dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Twórczość uczestników prezentowana była na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Mają oni na swym koncie znaczący dorobek twórczy, liczne realizacje przestrzenne od małych form rzeźbiarskich aż, po monumentalne dzieła.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Tegoroczna prezentacja umożliwi zapoznanie się z twórczością przedstawicieli kilku generacji artystycznych. Obok nestorów, wytrawnych mistrzów starszego pokolenia znajdą się prace młodych prężnie działających artystów wykonane w brązie oraz innych materiałach.

...Projekty to propozycja wzbogacenia naszego pięknego miasta i naszego regionu o nowe realizacje rzeźbiarskie. WIELKOPOLSKA jako kolebka polskości w szczególności winna dbać o swoją rodziną kulturę i tradycję poprzez promowanie artystów działających twórczo w jej obrębie.
Anna Słonka-Moskwa

Miłośnicy Rzeźby, sztuki oraz Ci, którzy interesują się kulturą będą mieli okazję przekonać się, jak wykorzystać talent w oryginalnych i niebanalnych pomysłach realizacji rzeźbiarskich. Prezentowana Kreacja jest samoistną ucztą rzeźby.
Julia Kaczmarczyk-Piotrowska

Szczegóły na : www.wzar.pl

Źródło: Miejski Dom Kultury w Kole
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!