sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło 1700 km rowerem po Hiszpanii

1700 km rowerem po Hiszpanii

17-11-2010 19:58 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,760 | Komentarzy: 4


Ludzi z pasją w naszym mieście nie brakuje. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu kolanina, który kocha rower i podróże. Najpiękniejsze jest to, że potrafi to świetnie łączyć.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Leszek Pawlak rodowity kolanin, na co dzień pracownik pogotowia ratunkowego, działacz Solidarności. Razem z żoną i córką od wielu lat podróżują rowerowo po Polsce. Wakacje nad morzem? wakacje w górach? dla nich to nie problem. Odwiedzili wiele polskich miast.

W lipcu tego roku Pan Leszek podjął decyzje o zabraniu swojego jednośladu dalej. Padło na Hiszpanię. Dwugodzinny lot samolotem i przygoda rozpoczęła się.

Wiele hiszpańskich miast, zabytków, ludzi, to tylko kilka aspektów, które były nowością. Noclegi w domach pielgrzyma, schroniskach dla obcokrajowców. 1700 km przejechane rowerem to wyczyn godny mistrza. Wyjazd miał charakter pielgrzymkowy. Oto kilka słów, którymi Pan Leszek opisał wyprawę:

"Po co współczesny człowiek wyrusza na pielgrzymkowy szlak? Myślę, że po to by odnaleźć siebie i drugiego człowieka, zatrzymać czas, spotkać Boga, odkrywać sens życia, "posprzątać" swoje wnętrze...Camino ? magiczne miejsce, gdzie uświadamiasz sobie jak niewiele potrzeba ci do szczęścia. Wystarczy Droga, która jest nadzieją i niewiadomą zarazem oraz napotkany drugi człowiek i niebo nad głową. Nie troszczysz się o nic,nie myślisz, co będzie jutro, za godzinę, za chwilę...Nie ważne, co będziesz jadł, gdzie będziesz spał... Jesteś szczęśliwy i wolny. W twoim sercu jest pokój."

Gratulujemy pasji, w najbliższej przyszłości postaramy się przybliżyć sylwetkę Pana Leszka oraz opisać kilka z Jego wypraw.

Galeria wyjazdu do Hiszpanii

Fotografie z wycieczki w formie filmu
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
majowy rowerzysta 19-11-2010 10:26
Podzielamm wnioski Pana Leszka.Chcąc docenić życie, trzeba oderwać się czasami od rzeczywistości pracy, miejsca, bliskich, z którymi się przebywa.Pasja i poczucie wolności sprawiają,że człowiek czuje się naprawdę wolny.Podróżowanie na rowerze poza tym, że pozwala na kontakt z przyrodą, to poprawia kondycję-same plusy.Pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
~ttttt 17-11-2010 22:44
Super hobby.
| Zgłoś do usunięcia
~MTB 17-11-2010 21:49
szacunek i podziw, gratuluje
| Zgłoś do usunięcia
~Miiii 17-11-2010 20:56
Gratuluje pasji ;)
| Zgłoś do usunięcia