sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Osiedla w Kole zasypane!

Osiedla w Kole zasypane!

29-11-2010 14:59 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 20,488 | Komentarzy: 13


Tak obfite opady śniegu w ciągu dnia zaskoczyły dzisiaj wszystkich. Najbardziej jednak osoby i instytucje odpowiedzialne za odśnieżanie. Od południa rozdzwonił się nasz redakcyjny telefon. Mieszkańcy najczęściej skarżyli się na zalegające masy śniegu na ulicach: Kolejowa, Sienkiewicza i Włocławska. Największym problem była warstwa białego puchu uniemożliwiająca wyjście z klatki schodowej oraz problemy z drożnością chodników osiedlowych.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Na drogach miejskich i powiatowych co kilka minut można zauważyć pługi i piaskarki. Jednak służby nie są w stanie w tak szybkim tempie oczyszczać ulic z zalegającego śniegu, a taka pogoda ma utrzymywać się przez kilka najbliższych dni.


Apelujemy do wszystkich instytucji odpowiedzialnych za stan dróg w naszym mieście o systematyczna pracę a do spółdzielni mieszkaniowych, aby zadbały o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców na chodnikach i drogach należących do nich.

fot. mn
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (13)
~Teresa 02-12-2010 13:42
I znowu nasypało. Jeszcze dużo śniegu przed nami bo zima dopiero się zaczyna. Zastanówmy się nad tym, czy na odśnieżanie nie szkoda pieniędzy z kasy miejskiej. Zróbmy wszystko żeby zaoszczędzić na tym pieniądze i weżmy się za odśnieżanie. Zorganizujmy w tym roku wspólne akcje odśnieżania osiedli. Nie wymagajmy tylko od innych,ale dajmy także coś od siebie. Wszak KOŁO to nasza mała ojczyzna.Zróbmy coś dla niej bezinteresownego, a więc AKCJA ODŚNIEŻANIE,
| Zgłoś do usunięcia
~zol 02-12-2010 10:36
zasypało oś. Nagórna - opieszałoś Prezesa !!!
| Zgłoś do usunięcia
~Dawid 01-12-2010 18:49
Przez 2h odśnieżyłem teren wokół własnej posesji i co ?? Nadal żyje :)) a przebywanie na świeżym powietrzu jeszcze nikomu nie zaszkodziło ; )) tylko byście wszyscy narzekali : ) jeżeli się nie wywiązują osoby odpowiedzialne za to to idźcie do swoich spółdzielni ,złóżcie petycje czy cokolwiek o zniesienie pkt. odpowiedzialnego za odśnieżanie oraz zapłatę :) Ile osób mieszka ana jednym osiedlu ? wystarczająco dużo aby razem w 1h zrobić ze śniegiem porządek, a odśnieżenie klatki to jest 5 min i łopata śniegu nie waży więcej jak 5kg... ale pewnie lepiej narzekać i wszystko wyolbrzymiać, tym bardziej tacy ludzie którzy nigdy w życiu pewnie nie mieli łopaty od śniegu w ręce ; ] . Bierzcie przykład z Teresy " Zapewniam was, że jest to świetny relaks i gimnastyka na świeżym powietrzu. "
| Zgłoś do usunięcia
~ola 01-12-2010 11:39
Popieram wpis roberta w sprawie odśnieżania chodników przez Sp. JEDNOŚ ' -WYKONUJĄ TO BARDZO SŁABO -strach chodzi
| Zgłoś do usunięcia
~ROBERT 01-12-2010 10:46
Apeluję do Spółdzielni ''JEDNOŚ ''- proszę sprawdzac wasze tereny do odśnieżania -są zaniedbane (brak kontroli).Spóżnione reakcje w sprzątaniu śniegu i nie tulko,brak piasku na chodnikach.Sprzątaczki przy klatkach słabo robią-p.TĘGOS . DO ROBOTY PANI PREZES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAK .
| Zgłoś do usunięcia
~Teresa 30-11-2010 21:07
Mieszkam na ulicy Krętej. U nas zawsze sami odśnieżamy chodniki i drogi, nie narzekamy i nie czekamy jak ktoś nam odśnieży. Uważam, że jest to nasz obowiązek i nikomu korona z głowy nie spadnie jak troszkę popracuje na ulicy czy przed blokiem. Dużo osób uważa, że jak płaci czynsz czy podatek od nieruchomości to już nic nie musi robić. Może to nasze miasto wyglądałoby ładniej gdybyśmy sami nieraz posprzątali, a nie czekali jak ktoś to zrobi. Jak chcemy, żeby w naszym mieście było tak wiele inwestycji /drogi,chodniki..../to szanujmy pieniądze z kasy miejskiej i zróbmy coś - np.usuńmy te zalegające masy śniegu wokół naszych bloków czy posesji. Zapewniam was, że jest to świetny relaks i gimnastyka na świeżym powietrzu. Pozdrawiam.
| Zgłoś do usunięcia
~Mark 30-11-2010 16:38
@ Dawid Nie dawaj sobie nic ucinac. Reka zawsze Ci sie przyda.
| Zgłoś do usunięcia
~wiki 30-11-2010 09:30
mam pomysł taki żeby Dawid sam wziął łopatę i do roboty niech da przykład bo obawiam sie ze madrowac to sie każdy umie a skoro plamicy duże pieniądze za czynsze a musimy na nie ciężko pracować nie będziemy jeszcze wykonywać pracy za kogoś
| Zgłoś do usunięcia
~kiero 29-11-2010 19:09
a na autostradzie leży jeszcze Tir?? bo nic tu niepiszecie i niewiadomo czy można wjechac w ruszkowie czy trzeba na Dąbie jechac.
| Zgłoś do usunięcia
~Dawid 29-11-2010 15:43
Ale sami starsi nie mieszkają w jednym bloku, młodsze osoby też tam mieszkają i mogłyby się ruszyć trochę, a dam sobie rękę uciąć ,że owe starsze osoby nie skarżą się i jeszcze prędzej sami to zrobią niż co niektórzy młodsi, skarżący się i wydzwaniający z pretensjami mieszkańcy tego samego bloku. Jest to pierwszy atak zimy w tym sezonie i nie każdy jest gotów na tak szybką interwencję jak odśnieżenie klatki i chodnika.
| Zgłoś do usunięcia
~Kierowca 29-11-2010 15:35
Gdzie te pługi i piaskarki?? mieszkam blisko Powiatowej drogi łączącej dwa województwa, jest ona nie przejezdna prawie. . . .
| Zgłoś do usunięcia
~ewka 29-11-2010 15:14
chyba jestes Dawid niepowazny. Ludzie starsi placa duze pieniadze na rzecz Spoldzielni Mieszkaniowej , w ktorych to oplatach widnieje podpunkt o sprzataniu itd. ogolnie o dbaniu o porzadek. i co maja sami sprzatac?
| Zgłoś do usunięcia
~Dawid 29-11-2010 15:05
brać za łopaty i odśnieżać , a nie za telefon i stękać!
| Zgłoś do usunięcia