sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Przetarg na dworzec PKP rozstrzygnięty!

Przetarg na dworzec PKP rozstrzygnięty!

03-12-2010 15:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 25,279 | Komentarzy: 13


Jeszcze w tym roku rusza remont kolskiego dworca, który potrwa do końca 2011 roku. PKP ogłosiło przetarg, który kilka dni temu się zakończył.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Dzięki współpracy burmistrza miasta Koła Mieczysława Drożdżewskiego z poznańskim Oddziałem Gospodarowania Nieruchomościami PKP S. A. rozpoczyna się realizacja modernizacji kolskiego dworca kolejowego. Podjęcie tej inwestycji było możliwe po podpisaniu przez burmistrza miasta porozumienia z PKP S. A. gwarantującego umieszczenie w wyremontowanym budynku dworca miejskiej instytucji użyteczności publicznej. Będzie nią miejska biblioteka publiczna. Zawarcie przez burmistrza miasta tego porozumienia było warunkiem pozyskania przez PKP S. A. funduszy z Unii Europejskiej na sfinansowanie zaplanowanych robót. Miasto pomogło ponadto w znalezieniu lokali dla lokatorów dotychczas zajmujących mieszkania na dworcu.

17 sierpnia dokonano otwarcia ofert na roboty budowlano – montażowe dla zadania inwestycyjnego przebudowy dworca kolejowego w Kole. O kontrakt na wykonanie robót modernizacyjnych tego obiektu wycenionych na 4 mln zł starały się trzy firmy – dwie z Koła i jedna z Poznania. Ostatecznie dworzec będzie przebudowywała kolska spółka Szurgot.

Modernizacja dworca obejmie roboty rozbiórkowe i demontażowe, roboty renowacyjne i konserwatorskie elementów zabytkowych, częściową wymianę konstrukcji dachowej oraz pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej karpiówki, wymianę posadzek i podłóg, wykonanie niezbędnych wzmocnień i przeróbek układu konstrukcyjnego ścian i stropów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wymianą podokienników drewnianych, założenie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, przemurowanie kominów, wymianę rynien i rur spustowych z zastosowaniem obróbek z blach tytanowo - cynkowych, wymianę zniszczonych i odparzonych tynków oraz szpachlowanie tynków, oczyszczenie, uzupełnienie i odtworzenie murów ceglanych, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz przyłącza cieplnego, wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz węzła cieplnego i budowę małej architektury wokół dworca. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych zainstalowany będzie monitoring. Zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne, dzięki czemu dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Zakończenie robót określono na 31 sierpnia 2011 r.

Dworzec w Kole został oddany do użytku w 1928 roku. Jest jednym z nielicznych dworców, wybudowanych w tamtym okresie na trasie z Poznania do Warszawy, które przetrwały do naszych czasów. W ciągu doby przewija się przez niego około 1000 podróżnych. Po modernizacji dworzec zagospodarowany będzie przez PKP S. A. i miasto Koło. Oprócz odprawy podróżnych służył będzie miejskiej bibliotece publicznej oraz niewielkiemu hotelowi. Po modernizacji kolski dworzec kolejowy będzie przyjazny podróżnemu, służący informacją, komfortowy, bezpieczny, nowocześnie zarządzany, zintegrowany z systemem transportu publicznego, ale też silnie powiązany z przestrzenią miasta i realizacją jego funkcji publicznych służących mieszkańcom.

Źródło: Urząd Miejski w Kole
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (13)
~mn 07-12-2010 18:50
największe doświadczenie ta firma to ma w zakresie prac konserwatorskich hahaahaha
| Zgłoś do usunięcia
~kolanka 06-12-2010 10:55
piszą ze 17.08.2010 był przetarg a umowę pkp podpisało dopiero 27 listopada 2010r
| Zgłoś do usunięcia
~Rycho 05-12-2010 07:50
Sam to robisz wpisując sie w ten sposób.To twój poziom kultury
| Zgłoś do usunięcia
~Rycho 04-12-2010 18:37
ale niektórzy przydupasy wchodzą w d... Drożdżewskiemu, Fee
| Zgłoś do usunięcia
~pin 04-12-2010 17:14
kiełbasa wyborcz,żeby tyko głosować
| Zgłoś do usunięcia
~jogurt 04-12-2010 11:30
Czy nie dziwi Was monopol szurgota na zamówienia publiczne?
| Zgłoś do usunięcia
~Kolanin 03-12-2010 23:43
Czy będą remontowane lub likwidowanie te schody co się na peron przechodzi??? Tak jak jest np w Koninie!!!
| Zgłoś do usunięcia
~Tomasz 03-12-2010 23:41
Widać że Drożdżewski coś robi w tym naszym mieście i dlatego trzeba iść na wybory i zagłosować na Drożdżewskiego!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
~podróznik 03-12-2010 22:39
Ciekawe czy kiedyś zatrzyma się tu pociąg relacji Warszawa- Berlin.
| Zgłoś do usunięcia
~bezrobotny 03-12-2010 22:35
To już widzę jak robotnicy będą się prosić o swoje wypłaty od firmy szurgot, która jak każdy wie z wypłacalnością nie jest do końca w porządku.
| Zgłoś do usunięcia
~Ola 03-12-2010 21:24
wszystko sie zmienia i dzieje pozytywnego za kadencji M. Drożdzewskiego. a ludzie i ta maja pretensje..Jakos nikt wczxesniej tylu zmian nie wprowadzil, a tymbardziej nie zrobi tego W. Lewandowski- bakrut.
| Zgłoś do usunięcia
~tak 03-12-2010 17:27
Obejmuje "ty je zastąpisz "
| Zgłoś do usunięcia
~pood 03-12-2010 17:14
czy przetarg obejmuje panie przy kasie?
| Zgłoś do usunięcia