sim
Artbud
Wiadomości Kultura i rozrywka Rok Kazimierzowski w Kole

Rok Kazimierzowski w Kole

09-12-2010 19:10 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,476 | Komentarzy: 0


W ramach obchodów Dni Wielkopolski oraz Roku Kazimierzowskiego została wygłoszona w Czytelni PiMBP w Kole prelekcja Janusza Miłowskiego – nauczyciela Liceum Ogólnokształcącego w Kole – nt. Koło w czasie panowania króla Kazimierza Wielkiego. Prelekcja została połączona z pokazem multimedialnym, zawierającym stosowne dokumenty do tego okresu. W dyskusji przypomniano zebranym o przynależności SPMKn/W do Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego oraz o pobycie delegacji Zarządu SPMKn/Wartą w Kowalu z okazji 700. lecia rocznicy urodzin Króla. Koło zawdzięcza lokację Kazimierzowi Wielkiemu w roku 1362.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Dziś w mieście istnieje ulica Kazimierza Wielkiego, Liceum Ogólnokształcące, które otrzymało jego imię w 1966 r. Niewielu z mieszkańców Koła wie, że w 1938 r. dzisiejszy Nowy Rynek nosił nazwę Rynek Króla Kazimierza Wielkiego. Koło posiada dwa portrety Króla namalowane przez: Jerzego Mikiprowicza (aula LO) oraz Janusza Oblizajka (sala obrad w Ratuszu Miejskim).

Impreza ta została zorganizowana dnia 8 grudnia br. staraniem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła n/Wartą.

Aleksandra Kowalska
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!