sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Włącz się w pomoc dla Mateusza

Włącz się w pomoc dla Mateusza

19-12-2010 16:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,343 | Komentarzy: 1


Ostatni piątkowy koncert jaki odbył się w Miejskim Domu Kultury w Kole pokazał, że warto pomagać. A warto dlatego, że można dać nadzieję na lepszą przyszłość, która bardzo często nie jest aż tak odległa jakby się wydawało. Przeciwnie jest bliska, a dystans ten bardzo często stanowią środki finansowe.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Właśnie owe środki finansowe są niezbędne dla lepszej przyszłości naszego niezwykle pogodnego bohatera Mateusza. W chwili obecnej w pomoc dla Mateusza włączyła się jego szkoła, SP nr 3, Przedszkole miejskie nr 5, a także kilka dużych firm z Koła, również w zaprzyjaźnionych sklepach możecie spotkać puszki do których można wrzucać datki dla Mateusza.

Poniżej prezentujemy list rodziców Mateusza, którzy zwracają się do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie dla ich synka.


SZANOWNI PAŃSTWO
Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o dotacje finansową na leczenie i rehabilitacje naszego syna Mateusza.

Mateusz urodził się jako wcześniak z wagą 1 kg, ale od pierwszych godzin swojego życia jest dzieckiem o ogromnej sile wewnętrznej i mimo gorszych i lepszych chwil jest bardzo pogodnym i roześmianym chłopcem.

Niestety od urodzenia cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce i pomimo usilnych starań nadal samodzielnie nie chodzi choć jest rehabilitowany i pozostaje pod stałą opieką specjalistów.

My jako rodzice robimy wszystko co w naszej mocy by zapewnić dziecku odpowiednią i fachową opiekę oraz rehabilitacje, po której dotychczas zrobił widoczne postępy w rozwoju psychoruchowym a ma szansę na większą sprawność ruchową oraz samodzielność w przyszłości.

Ostatnio pojawiła się szansa leczenia Mózgowego Porażenia polegająca na wszczepianiu komórek macierzystych w płyn rdzeniowo-mózgowy powodujący odradzanie się uszkodzonych komórek w mózgu co w połączeniu z rehabilitacją może przynieść ogromne postępy. Wyniki są obiecujące i stwarzają szanse milionom osób na poprawę ich zdrowia nie tylko z MPD. Jednakże taka terapia nie jest wykonywana w Polsce a koszty przewyższają nasze możliwości finansowe.
Jedyną kliniką w Europie wykonującą takie zabiegi jest klinika w Niemczech "XCell-Center" Dusseldorf.

We wstępnym procesie kwalifikacyjnym Mateusz został zakwalifikowany na terapię w klinice na miesiąc luty 2011 roku, jednak koszty samej terapii wynoszą 9000 euro i przewyższają nasze możliwości finansowe tym bardziej że następstwem tego potrzebna będzie kosztowna intensywna rehabilitacja w świetnych polskich ośrodkach usprawniania ruchowego.

W związku z powyższym, zwracamy się w imieniu naszym i Mateusza z prośbą do Państwa o wsparcie finansowe które pomoże nam realizować terapię i rehabilitację oraz nasze starania w osiągnięciu wymarzonego celu jakim jest samodzielne poruszanie się i normalne życie naszego dziecka.

Dzięki naszym i rehabilitantów staraniom Mateusz uczęszcza do klasy integracyjnej w szkole podstawowej a dzięki swojej pogodnej naturze Mateusz jest bardzo lubianym kolegą w klasie, lecz bariery ruchowe uniemożliwiają mu pełen kontakt z rówieśnikami.

Dzięki Państwa wsparciu ma szanse na szybsze osiągniecie sprawności ruchowej i uniknięcie kalectwa.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę, która pomoże Mateuszowi w wykorzystaniu szansy na powrót do zdrowia i samodzielnego życia.


Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy.
Katarzyna i Mariusz rodzice Mateusza.


Wszelką pomoc finansową nawet tą najdrobniejszą prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Nr: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Z dopiskiem: darowizna na rzecz, Mateusz Tomczyk


lub na konto kliniki z zaznaczeniem numeru pacjenta:

XCell-Center GmbH
Am Heerdter Krankenhaus 2
40549 Düsseldorf

Commerzbank Köln
Hoenzollernring 74-80
50672 Köln
Kto-Nr: 1370444
BLZ: 370 400 44
IBAN: DE 31 3704 0044 0137 0444 00
Swift/BIC: COBADEFF370
Patient number: 200471


w przypadku wpłaty na konto kliniki prosimy o powiadomienie nas na adres e-mail: mariusz.tomczyk@vp.pl

lub konto prywatne:

Mariusz Tomczyk
ul. Zapolskiej 13
62-600 Koło
nr: 11 1090 1203 0000 0000 2000 5713


W imieniu Mateusza dziękujemy Państwu za każdy gest.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
kolanka 21-02-2015 21:17
Do Rodziców Mateusza. Czy to jest pomyłka, czy ponowna zbiórka na leczenie , którego nie było- tylko może się dowiemy dlaczego nie, bo luty 2011roku dawno minął. Kończy się też luty 2015 roku.
| Zgłoś do usunięcia