Warszawiacy dwukrotnie lepsi

Autor: 10 Styczeń 2011 przeczytasz w ok. 2 min.
©
3,281 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W dniach 8 i 9 stycznia w Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej, odbyły się spotkania I ligi seniorów w korfballu pomiędzy POLSKA 2011 (SMS MOSiR KOŁO) a MEGA SPORTS WARSZAWA. Obydwa spotkanie wygrali wysoko goście. Pierwszy mecz 21:9 (13:5), drugi – 26:12 (12:8).

0
3,281 razy
Zarówno w pierwszym jak i w drugim pojedynku warszawiacy przewyższali naszych zawodników warunkami fizycznymi, byli wyżsi i lepiej zbudowani, tak, że większość piłek przechwytywali oni. Nie powinno to jednak dziwić bowiem spotkały się ze sobą seniorzy z juniorami.

Tylko przez pierwsze dwadzieścia minut kolanie byli równorzędnym przeciwnikiem dla wielokrotnych mistrzów Polski. Później goście z każdą chwilą powiększali swoją przewagę, będąc zespołem skuteczniejszym zwłaszcza w sytuacja podkoszowych. Młodzi kolscy zawodnicy razili nieskutecznością, nie wykorzystali miedzy innymi trzech rzutów karnych.

W drugim spotkaniu do 20 minuty goście prowadzili tylko 1-2 punktami, pod koniec pierwszej połowy uzyskali 4 punktową przewagę 8- 12 i z takim wynikiem zeszli na przerwę.

Po zmianie stron przewaga nadal należała do warszawiaków którzy powiększali swoją zdobycz punktową, o czym świadczy fakt, że miejscowi zdobyli tylko 4 kosze a przyjezdni aż 14!

Wynik należy uznać za sprawiedliwy, bowiem odzwierciedla to co się działo na boisku. U kolan zawiodła przede wszystkim skuteczność. Na przyznane 6 rzutów karnych nie wykorzystali aż trzech, natomiast warszawiacy – wszystkie. Poza tym piłka rzucana przez kolan nie mogła trafić do kosza, odbijała się od krawędzi i wychodziła w pole, gdzie przechwytywali ją goście i z kontrataku zdobywali punkty.

- Obu zespołom w tym sezonie przyświecają zupełnie inne cele sportowe – warszawiacy pragną po raz kolejny zdobyć tytuł Mistrzów Polski, natomiast mój zespół poprzez starty w lidze seniorskiej ma się jak najlepiej przygotować do czekających nas w tym roku imprez międzynarodowych. Już w kwietniu jedziemy do Holandii na Puchar Świata U-19, a w maju czekają nas Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21, które odbędą się w Budapeszcie. Optymalną formę szykujemy na te właśnie najważniejsze dla nas imprezy. Mam nadzieję, że doświadczenie uzyskane podczas meczów z najlepszymi w Polsce zespołami seniorskimi będzie procentować – powiedział trener Waldemar Pietrzak

Punkty dla kolan zdobyli: Norbert Nowak – 5, Łukasz Karpiuk – 4, Dominika Nowak – 3, Adam Doroszuk – 3, Agnieszka Pietrzak, Edyta Pawlak, Rafał Diadik, Magdalena Kaczmarek, Kacper Nowak i Mateusz Pawłowski po 1.