REKLAMA
sim
REKLAMA
Wiadomości Na sygnale Szukali dokumentów, znaleźli tytoń.

Szukali dokumentów, znaleźli tytoń.

10-02-2010 15:16 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,922 | Komentarzy: 0
REKLAMA
15 foliowych worków wypełnionych najprawdopodobniej tytoniem zabezpieczyli wczoraj policjanci z Koła zajmujący się przestępczością gospodarczą. Tytoń bez akcyzy znajdował się w blaszanym garażu należącym do jednej z osób zamieszanych w sprawę wyłudzania kredytów.
Szukali dokumentów, znaleźli tytoń.
Foto:
REKLAMA
sokołów praca

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą od trzech miesięcy prowadzą dochodzenie dotyczące wyłudzeń w różnych bankach i instytucjach finansowych pożyczek na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu. W związku z tą sprawą we wtorek przeszukali mieszkanie oraz garaż 27 letniego mieszkańca Koła. Właśnie w blaszanym garażu znaleźli 15 foliowych worków wypełnionych prawdopodobnie tytoniem, łącznie około 80 kilogramów produktu.

Właściciel „blaszaka" tłumaczył się, że znalezisko nie należy do niego a do znajomego, który wypożyczył od niego garaż. Policjanci najpierw wyślą próbki do specjalistycznych badań, jeżeli potwierdzą one wartość tytoniu to właściciel garażu albo jego znajomy mogą odpowiedzieć za posiadanie wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych akcyzy. Kodeks karny skarbowy przewiduje za tego rodzaju przestępstwo karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
REKLAMA
paryz


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!