sim
kol-net
Wiadomości Na sygnale Zrób przegląd motoroweru

Zrób przegląd motoroweru

04-03-2010 07:32 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,137 | Komentarzy: 1


Za oknami coraz cieplej więc i na ulicach miasta zaobserwować można wzmożony ruch motorowerów i motocykli. Z tej okazji Komenda Powiatowa Policji w Kole przypomina wszystkim posiadaczom motorowerów, które zarejestrowane są dłużej niż 3 lata o obowiązku przedstawienia ich do badania technicznego. Zmiana przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadzona w 2009 roku nakłada na ich właścicieli taki obowiązek. Zbliżająca się wiosna spowoduje wzmożony ruch tego rodzaju pojazdów. Kolscy policjanci już rozpoczęli kampanie informacyjną.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Z dniem 22 września 2009 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 97 z 2009 roku, poz. 802). Nowelizacja ta wprowadziła istotne zmiany dla posiadaczy motorowerów, między innymi tą cytowaną poniżej:

Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

PRZYPOMINAMY: właściciel motoroweru dla którego od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata obowiązany jest przedstawić go do badania technicznego w terminie roku od dnia wejścia w życie zmiany ustawy, czyli do 22 września 2010 r.

Wprawdzie do września jest jeszcze sporo czasu ale my już dziś przypominamy o tym obowiązku. Z nadejściem wiosny warto sprawdzić nasze pojazdy i nie czekając do ostatniej chwili udać się z nimi na badanie. Policjanci przy okazji kontroli drogowych podczas codziennej służby będą rozmawiać z właścicielami jednośladów o nowych przepisach. Aby informacja trafiła do jak największej liczby osób Wydział Ruchu Drogowego skieruje pisma przypominające do wszystkich jednostek samorządowych na terenie powiatu kolskiego,które następnie w formie okólników powiadomią mieszkańców w sołectwach.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~junak 04-03-2010 09:49
No to teraz ciężko będzie ze 125/50 ;>
| Zgłoś do usunięcia