sim
naturhouse
Wiadomości Na sygnale Śnieżyca dała się kierowcom we znaki!

Śnieżyca dała się kierowcom we znaki!

05-03-2010 16:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,654 | Komentarzy: 0


Jedno zdarzenie z osobą ranną, 4 zgłoszone kolizje i kilka samochodów w rowach. To efekt dwugodzinnej śnieżnej nawałnicy jaka przeszła dziś przez powiat kolski. W niespełna pół godziny dyżurny jednostki przyjął pięć wezwań do różnych zdarzeń drogowych. Na ich miejsce natychmiast wyjechały wszystkie możliwe patrole.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej A-2 w Barłogach. Kilkanaście minut po godzinie 10.00 dostawczy bus zderzył się tam z ciągnikiem rolniczym. Kierowca ciągnika z obrażeniami głowy trafił do kolskiego szpitala. Kierowcy i dwom pasażerom z „dostawczaka" na szczęście nic się nie stało. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, policjanci badają przyczyny. Trasa była całkowicie nieprzejezdna, ruch został przywrócony po 2 godzinach.

Mundurowi obsługiwali jeszcze kolizje zgłoszone w Kole - dwie, Grzegorzewie i Borysławicach. Przyczyna większości z nich to niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drogach, tam na szczęście nikt z uczestników nie odniósł obrażeń, skończyło się na uszkodzeniach pojazdów. Dodatkowo policjanci sprawdzili jeszcze kilka miejsc, w których samochody po poślizgu wjechały do przydrożnych rowów. Na miejscu okazało się jednak, że do czasu naszego przyjazdu kierowcy poradzili sobie z wypchnięciem aut i odjechali.

Nadal apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Dzisiejszy dzień jest przykładem, że kilka dni ocieplenia zupełnie uśpiło czujność i rozwagę uczestników ruchu, a przecież nadal mamy zimę i trzeba się liczyć z trudnymi warunkami.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!