Kolanie lepsi od warszawiaków

Autor: 24 Kwiecień 2012 przeczytasz w ok. 2 min.
©
2,950 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

O kolejną ligową niespodziankę postarali się zawodnicy kolskiego MOSiR-u w seniorskiej lidze korfballu. Tym razem w kolskiej hali MOSiR dwukrotnie pokonali zespół ubiegłorocznych brązowych medalistów Mistrzostw Polski – zespół AKK Warszawa. Wynik pierwszego meczu 14:11, drugiego 21:18.

0
2,950 razy
Sobotnie spotkanie to typowy mecz walki o ligowe punkty, ze słabą jak na ligę seniorską dyspozycja rzutową obu zespołów, stąd niski wynik spotkania 14:11 dla kolan. Do przerwy gra odbywała się punkt za punkt i zespoły schodziły do szatni przy wyniku 7:7. Od początku drugiej połowy zarysowała się przewaga gospodarzy spotkania, którzy celnymi rzutami z półdystansu odskoczyli warszawiakom na trzy punkty i tę bezpieczną przewagę dowieźli do końca spotkania.

Zupełnie inny przebieg miał niedzielny mecz. Bardzo wysoka skuteczność rzutowa obu zespołów spowodowała, że już w 25 minucie spotkania było 9:9. Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to popisowa gra zawodników kolskiego MOSiR-u, którzy zdobyli kolejnych pięć punktów i na przerwę schodzili prowadząc 14:9. Mylili się bardzo ci kolscy kibice, którzy spodziewali się wysokiej wygranej swojego zespołu. Warszawiacy w ciągu pierwszych ośmiu minut drugiej połowy doprowadzili do remisu 14:14 i przez kolejnych kilkanaście minut trwała walka „kosz za kosz”. Dopiero w końcówce meczu gospodarzom udało się wypracować bezpieczną przewagę punktową. Mecz zakończył się wynikiem 21:18 dla zespołu MOSiR Koło.

– Sobotnio-niedzielne zwycięstwa pozwoliły kolanom zająć trzecie miejsce w tabeli ligowej i awansować do turnieju finałowego, który odbędzie się w Kole 12 maja. Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków korfballu na to sportowe widowisko – mówił trener Waldemar Pietrzak.

Skład zespołu MOSiR Koło (w nawiasie ilość zdobytych punktów): Dorota Szkalska (7), Magdalena Kaczmarek (4), Ilona Goryszewska (3), Agnieszka Pietrzak (1), Klaudia Majchrzak, Michalina Kawka, Adam Doroszuk (9), Łukasz Karpiuk (6), Mateusz Pawłowski (3), Kacper Nowak (2), Konrad Myślewski, Maciej Kołodziejski, Igor Pawlak. Trener: Waldemar Pietrzak