sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Duchowo i prewencyjnie

Duchowo i prewencyjnie

24-03-2010 15:55 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,926 | Komentarzy: 1


Duchowo i prewencyjnie, tak można określić rekolekcje wielkopostne jakie odbywają się w kolskiej Farze. To już tradycja, że kapelan kolskich policjantów zaprasza funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich i Patologii do odbywania spotkań z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami w trakcie rekolekcji.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Proboszcz kolskiej Fary ks. Józef Wronkiewicz, który jednocześnie pełni funkcje kapelana kolskich policjantów od kilku już lat pielęgnuje tradycje związaną z zapraszaniem policjantów na spotkania z wiernymi w trakcie odbywających się rekolekcji wielkopostnych.

Dla zajmujących się działalnością prewencyjną policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii to doskonała okazja aby w tak dużym gronie przekazać szereg ważnych informacji. Tematyka spotkań uzależniona jest oczywiście od grup wiekowych uczestników. Najmłodsi mają okazję poznać pracę i zadania mundurowych, oswoić się z ich widokiem i wiedzieć, że zawsze mogą prosić policjantów o pomoc. Dla trochę starszych przykłady i przestrogi związane z zagrożeniami wynikającymi z nieostrożnego korzystania z Internetu. Gimnazjaliści i młodzież kolejny raz posłuchali porcji wiedzy o nagannych skutkach zachowań związanych z różnego rodzaju przemocą, a także możliwościami unikania zagrożeń dnia codziennego. Zarówno uczestnicy tych spotkań jak i policjanci wyrażają swoje zadowolenie z takiej formy prewencyjnego przekazu. Księdzu kapelanowi serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz krzewienie wśród swoich wiernych wiktymologicznej wiedzy. W końcu kwestie związane z bezpieczeństwem winny być bliskie nam wszystkim.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~ike 24-03-2010 19:35
prewencyjnie.... czy to znaczy, że nieważne czy Bóg istnieje czy też nie, ale na wszelki wypadek lepiej uczęszczać na rekolekcje
| Zgłoś do usunięcia