Piotr Sarniak z Koła na pudle

Autor: 27 Marzec 2010 przeczytasz w ok. 2 min.
©
5,129 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Bardzo dobrze spisał się kolski biegacz Piotr Sarniak kolski masters zajmując trzecie miejsce w V Wiosennym Półmaratonie który odbył się 21 marca w Ostrowie Wlkp. Bieg został rozegrany w kompleksie leśnym na trasie Piaski – Szczygliczka na 3 pętlach, każda po 7.032 metry. W zawodach wzięło udział 145 biegaczy w tym 5 mastersów z Koła oraz 2 biegaczy mieszkających w Kole, a startujących w barwach Floriana Chojnice.

0
5,129 razy
Trasa przebiegała ścieżkami leśnymi w ciężkich warunkach atmosferycznych szczególnie w drugiej połowie dystansu (wiatr, deszcz, błoto). Zwycięzcą okazał się Jerzy Urbańczyk z UKS MARATOŃCZYK Turek z czasem 1.18.11, drugi na metę dotarł Piotr Taczka z Ostrowa Wielkopolskiego z czasem 1.19.41, jako trzeci linię mety przekroczył zawodnik z naszego miasta Piotr Sarniak z czasem 1.20.04 (niecałe 2 minuty za zwycięzcą), drugi z kolan przybiegł Tadeusz Łaszkiewicz z czasem 1.27.07 który zajął 15 lokatę w klasyfikacji generalnej, a 2 miejsce w kategorii wiekowej, trzecim kolaninem okazał się Marek Woźniak 1.39.54 który uplasował się na 49 miejsce i kolejno Leszek Litwa z czasem 1.40.47 przybiegł na 52 pozycji w klasyfikacji generalnej, Adam Chrzanowski 1.53.40 był 94, Zdzisław Szymański z czasem 2.04.07 zajął 122 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 miejsce w kat. wiekowej. Najszybszą kobietą okazała się Monika Ukleja z Ostrowa Wielkopolskiego z czasem 1.38.01, drugie miejsce zajęła Katarzyna Mróz UKS DRAGON Janowiec Wlkp. Z czasem 1.44.24, a trzecie miejsce zajęła kobieta z naszego miasta Dorota Woźniak startująca w barwach FLORIANA Chojnice z czasem 1.49.52. Zawody przebiegły w bardzo miłej atmosferze wszyscy biegacze byli zadowoleni ze swoich wyników.
– Cieszymy się wszyscy Koła, że udało nam się ukończyć ten dość ciężki pólmaraton. Wkraczamy dopiero w nowy sezon i mamy nadzieję, że z każdym startem będzie lepiej – skonstatował trzeci biegacz półmaratonu Piotr Sarniak.
Na zdjęciu: Piątka kolskich mastersów