sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Na sygnale Włamywacz zatrzymany

Włamywacz zatrzymany

01-04-2010 10:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,025 | Komentarzy: 0


Kolscy kryminalni zatrzymali wczoraj 19 latka, który kilkakrotnie włamywał się do różnego rodzaju obiektów i samochodów. To już kolejna wpadka młodocianego przestępcy. W lutym br. za podobne czyny prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Tymczasem kolanin nadal uprawiał przestępczy proceder.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Na kolejny ślady przestępczej działalności młodego człowieka policjanci wpadli przy okazji wyjaśniania kradzieży miedzianych rynien z kościoła w Kłodawie. Dzięki świadkowi który zapamiętał numery rejestracyjne samochodu widzianego w okolicach kościoła policjanci już następnego dnia ustalili domniemanego złodzieja. Gromadząc informacje w tej konkretnej sprawie, podczas ustaleń i przesłuchań świadków na jaw wyszły okoliczności, które pozwoliły na zatrzymanie 19 letniego mieszkańca Koła. Wprawdzie nie potwierdzono jego uczestnictwa w kłodawskiej kradzieży ale za to wyjaśniono kilkanaście innych spraw.

Na koncie 19 latka już wcześniej znajdowały się różnego rodzaju przestępstwa. W lutym br. młody człowiek znalazł się w grupie osób, którym udowodniono kilkanaście włamań i kradzieży. Wówczas zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Tymczasem zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy, ślady zabezpieczone na miejscach przestępstw potwierdziły jednoznacznie, że mimo tego nadal uprawiał przestępczy proceder. W lutym i marcu włamał się do dwóch sklepów, stacji paliw i samochodu w Kole. Straty spowodowane jego działalnością to kilkanaście tysięcy i pewnie jeszcze wzrosną. Dodatkowo podczas przesłuchania szczegółowo wyjaśnił okoliczności jeszcze kilku włamań jakich dokonał razem z nieletnim bratem na przełomie czerwca i lipca 2009 roku. Kolscy policjanci zajmą się teraz sprawdzaniem i tego wątku. Noc 19 latek spędził w policyjnym areszcie, dziś czeka go jeszcze wizyta w prokuraturze i sądzie. Ponieważ wcześniejsze sankcje stosowane wobec niego nie odniosły zamierzonego skutku, może się okazać, że tym razem zostanie tymczasowo aresztowany.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!