sim
Artbud
Wiadomości Kultura i rozrywka Świat zabawek w kolskim muzeum

Świat zabawek w kolskim muzeum

01-04-2010 21:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,366 | Komentarzy: 0


Muzeum Technik Ceramicznych w Kole serdecznie zaprasza, od 1 kwietnia do 31 maja br., do zwiedzania nowej wystawy czasowej zatytułowanej: “Bajkowy świat zabawek”. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Na wystawie prezentowane są zabawki bardzo różnorodne, zarówno pod względem szaty graficznej jak i wykonania. Pochodzą z byłych i obecnych (bardzo niewielu) spółdzielni zabawkarskich.

Niejeden tata czy nawet dziadek, na wystawie odnajdzie zabawki swojego dzieciństwa. Obejrzeć można również, wytwory nowoczesnych pracowni artystycznych, lalki wykonane przez Martę Miśniakiewicz z Lublina (szlachcianki), czy Danutę Lędzion.

Są też zabawki ludowe. Reprezentują wszystkie ośrodki zabawkarstwa ludowego w Polsce. Są żywieckie koniki i ptaszki, są leżajskie bryczki i karety, schodzące ludziki, karuzele i ptaki klepaki.

Samochody, misie, lalki, mebelki to kolejne zabawki, które obejrzymy na tej niezwyklej wystawie. Niektóre z zabawek, jak metalowe samochody z lat 50. produkowane w Częstochowskich Zakładach Zabawkarskich są obecnie perełkami na rynku kolekcjonerskim.

Choć wystawa skierowana jest głównie do najmłodszych, to z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli będą mieli możliwość przenieść się na chwilę do czasów swojego dzieciństwa.
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!