sim

Wiadomości Kultura i rozrywka Koncert Lady Pank już w niedzielę

Koncert Lady Pank już w niedzielę

08-01-2013 10:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,413 | Komentarzy: 5


Do XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało 5 dni (Niedziela 13.01.2013). W naszym mieście tradycyjnie odbędzie się finałowy koncert. Scena stanie tak, jak w latach ubiegłych- przy ulicy Prusa. Program artystyczny rozpocznie się od godziny 16.00 (cały program poniżej).
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Tegoroczną gwiazdą koncertu będzie legenda polskiej muzyki rockowej- Lady Pank, na scenie o godzinie 18.45. Najważniejszą jednak rzeczą w całym tym dniu jest zbiórka pieniędzy dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej, która w tym roku zbiera fundusze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

"Jednak po 20 latach działalności w bezpośredniej bliskości służby zdrowia widzimy, jak bardzo pomocy potrzebują także seniorzy. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Chcemy jednak zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku.

Pieniądze zebrane w 21. Finale chcemy podzielić. Połowę wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Mamy jednak nadzieję, iż rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, będzie okazją, by uświadomić nam wszystkim, że jest to problem, którego nie można dalej unikać. W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej to placówki, które podejmują się niesienia pomocy tym najciężej chorym seniorom. Tam także lista potrzeb jest długa. Co więcej – ośrodki te nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia.
Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
· łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami
· materace przeciwodleżynowe
· statywy mobilne do kroplówek
· ssaki elektryczne i akumulatorowe
· pompy infuzyjne i pompy żywieniowe
· sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe." - tak o zamierzeniach i o samym finale możemy przeczytać na stronie www.wosp.org.pl

Program koncertu finałowego:

6.00 - Rozpoczęcie koncerty, przywitanie
od 16.15 do 18.00 -Studio Tańca "DEBIUT", występ Szkoły Muzycznej - YAMAHA z Koła, występ wokalny Pauliny Kawki (uczestniczki MAM TALENT), występ wokalny Michała Szyca (uczestnika X-FACTOR)
18.00 - Licytacja gadżetów
18.45 - Koncert gwiazdy wieczoru LADY PANK
20.00 - "Światełko do nieba"- pokaz pirotechniczny
20.10 - zakończenie koncertu

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
~maciek 17-01-2013 11:52
gdzie był janek borysewicz ?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?
| Zgłoś do usunięcia
~ja 16-01-2013 12:25
chlopaki byli w kole po raz 2 a nie jak pani prowadzaca zapowiedziala ze 1 raz w kole.byli juz w starym odeonie.byli na zaproszenie szefa odeonu i pewnie duzo ludzi nie wiedzialo wtedy o ich koncercie.tu wokalsta troche fałszował ale jakby kazdy z nas byl na tym czy na tamtym to tez by tak spiewal.dali rade max.szacun dla LADY
| Zgłoś do usunięcia
~Maciek 14-01-2013 00:06
Nie licząc wokalisty zespół dał rade :P
| Zgłoś do usunięcia
~X 09-01-2013 10:42
Jakiego turnieju ??
| Zgłoś do usunięcia
~felek 08-01-2013 13:20
czemu nie ma nic o turnieju!!!
| Zgłoś do usunięcia