sim
kol-net
Wiadomości Kultura i rozrywka Wartaki szkoliły swój warsztat muzyczny

Wartaki szkoliły swój warsztat muzyczny

18-01-2013 12:19 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,966 | Komentarzy: 1


Na Zimowe Warsztaty Muzyczne do Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wąsoszach koło Ślesina w dniach 11-16 stycznia wyjechali najmłodsi członkowie zespołu.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Osiemnastoosobowa grupa nowego, dziewiątego pokolenia zespołu, w ciągu 5 dni opracowała wokalnie i instrumentalnie kilka nowych, choć czasem starych, piosenek. Niedługo przygodę z muzyką zakończy ósme pokolenie zespołu, ponieważ większość jego członków w maju zdaje maturę. Jesienią, podczas koncertu z okazji Jubileuszu 40-lecia Wartaków, nastąpi symboliczne przekazanie pałeczki następcom, więc warsztaty były przygotowaniem do jej przejęcia.

Dokoła śnieg i mróz, a w ośrodku w Wąsoszach cieplutko, przytulnie, znakomite jedzenie i bardzo dobre warunki do twórczych, warsztatowych działań. Próby przed południem i po południu, wieczorami zaś harce, zabawy i konkursy, od wielu lat typowe dla Wartaków. A ponieważ w grupie jest kilkoro „biszkoptów”, czyli wartakowskich nowicjuszy, przypomnieliśmy z powodzeniem „talarka”, „na wprost, na krzyż”, „tajemniczy gwizdek”, „kogo kochasz”, „statki z bananami”, „bum kali kali” czy „studnię”. Karina, Shanice i Ola przygotowały turniej „Kołomyja” oraz śmieszny „taniec chińczyka”.

Poniedziałek upłynął pod hasłem „każdy śpiewać może”. Już w południe pojawiły się makijaże i fryzury, a nawet kompletne stroje maskaradowe. W wieczorze karaoke prezentowali się soliści i zespoły mieszane z repertuarem polskim i zagranicznym. Furorę zrobił Wojtek z piosenką „Plastikowa biedronka”. Wtorek poświęciliśmy na nagranie opracowanych piosenek i podsumowanie warsztatów.
Mimo bólu gardła, chrypek i katarów wróciliśmy do Koła żałując, że te 5 dni tak szybko minęło. Mam nadzieję, że dla 9 pokolenia był to pracowity i pożyteczny początek rozśpiewanej przygody z piosenką nie tylko harcerską.

Najstarszy Wartak
Henryk Perzyński
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Kolanka 20-01-2013 18:34
Szanowny Panie Henryku, Serdeczne gratulacje z okazji tak pięknego jubileuszu. 40 Lat- będzie okazja do świętowania! Dziękuję za Pana zaangażowanie i entuzjazm w pracy z młodzieżą. Tak trzymać !!!
| Zgłoś do usunięcia