sim

Wiadomości Kultura i rozrywka Dzień Myśli Braterskiej z udziałem Wartaków

Dzień Myśli Braterskiej z udziałem Wartaków

01-03-2013 09:08 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,650 | Komentarzy: 2


22 lutego 1857 roku urodził się twórca światowego skautingu gen. Robert Baden Powell. Dzień ten od dawna polscy harcerze obchodzą jako Dzień Myśli Braterskiej.
tartak

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
W tym roku, w sobotę 23 lutego, hm. Jarosław Rura - Komendant Chorągwi zaprosił instruktorów z Wielkopolski na spotkanie w Collegium Minus Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obok komendantów hufców i wyróżniających się drużynowych, gośćmi szczególnymi byli: hm. Małgorzata Sinica - Naczelnik ZHP, Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Rektor UAM w Poznaniu - prof. dr hab. Bronisław Marciniak.

Marszałek Marek Woźniak odebrał z rąk druhny naczelnik przepiękną laskę skautową jako podziękowanie za współpracę i pomoc w realizacji wielu zadań na niwie pracy z dziećmi i młodzieżą harcerską. Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa odebrał Rektor UAM - prof. dr hab. Bronisław Marciniak i Prorektor prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk, który jest przyjacielem Wartaków od 40 lat.

A Wartaki?! Wartaki w roku swego 40-lecia jako Reprezentacyjny Zespół Chorągwi - pracowały artystycznie. To była bardzo przyjemna praca, poprzedzona przypomnieniem dokonań i sukcesów zespołu na przestrzeni prawie 40 lat. Z wielką satysfakcją zaśpiewaliśmy kilka wybranych specjalnie na tę okazję piosenek. Uświadomiliśmy sobie, że dla 8 pokolenia był to ostatni występ przed… maturą. Za to w lipcu - wyjazd na 40 Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2013. Gromkie brawa po każdej piosence, gratulacje od licznych osób po zakończeniu imprezy były najlepszym podziękowaniem za ten szczególny występ. A potem - wspólna fotka i wspaniały, wielki tort ufundowany przez Marszałka Marka Woźniaka.

Z okazji minionego Dnia Myśli Braterskiej 8 pokolenie śle pozdrowienia wszystkim Poprzednikom i Przyjaciołom.

Henryk Perzyński
Foto: zhp.wlkp.pl
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Wartaki 01-03-2013 15:02
Wartaki - moja młodość, pięknie to wspominam. Pozdrowienia dla Druha i młodych pokoleń.
| Zgłoś do usunięcia
~Ala 01-03-2013 12:58
1 marca 2013r. Dzień Żołnierzy Wyklętych. W Kole jest jakoś upamiętniony?
| Zgłoś do usunięcia