sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło W dzisiejszej akcji oddano 40 litrów krwi

W dzisiejszej akcji oddano 40 litrów krwi

11-04-2013 13:57 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,661 | Komentarzy: 4


11 kwietnia 2013 roku od godziny 8.00 w salce domu parafialnego przy kolskim kościele farnym odbyła się akcja poboru krwi organizowana przez Polski Czerwony Krzyż.
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Tym razem oddać krew postanowiło 125 osób z czego finalnie 88 podzieliło się tym co mają najcenniejsze. 40 litrów krwi to dobry wynik, a systematyczne akcje pozwalają naszemu miastu pomagać tym, którzy krwi potrzebują najbardziej.

Kwietniowy pobór odbył się na rzecz m.in. Zbigniewa Kujawki, Macieja Olszewskiego i Agnieszki Miszczak- Płóciennik.

Wszystkie akcje poboru przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Dla wszystkich, którzy systematycznie pojawiają się na kolskim poborze krwi, udostępniamy terminy kolejnych akcji:
- 13.06.2013
- 19.09.2013
- 28.11.2013Foto: F&A MEDIA
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~prawiekolanka 13-04-2013 11:48
Krew jest najcenniejszym lekarstwem !!! Sama znam osoby które, chciałyby oddac krew,a niestety, nie mają czasu spędzic całego dnia w kolejce. W miejscowościach o podobnej liczbie mieszkańców jest stały punkt poboru krwi. A dlaczego nie ma go w kole? ak można zostac honorowym dawcom krwi,jeśli nie masz warunków do tego? Krew to życie, a ilośc woreczków ma miec wpływ na to, czy ktoś to życie dostanie? Artykuł w gazecie jest wytłumaczeniem dla braku woreczków na krew? WSTYD !!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
~kolanka 11-04-2013 23:44
W odpowiedzi na wpis ZR PCK w Kole: nieprawdą jest, że PCK organizuje 5-6 akcji krwiodawstwa w roku. Jak napisano w artykule w roku bieżącym będą jeszcze organizowane 3 akcja. Łącznie z dzisiejszą będzie ich w tym roku 4. Jeżeli jakiemuś krwiodawcy wypadnie jeden z tych terminów musi czekać do następnego 3 miesiące albo jechać do innych miejscowości /Konin, Kłodawa, Dąbie, Turek/ i ponosić koszty dojazdu. A można by było zorganizować akcje przynajmniej raz w miesiącu. Chyba ksiądz Wronkiewicz by się zgodził. A może by poszukać innych lokali. Chyba ZR PCK w Kole mógłby się trochę lepiej starać. Piszecie, że zwiększona frekwencja na akcji była spowodowana artykułem w lokalnej prasie o zapotrzebowaniu na krew dla osoby chorej na białaczkę. Taki tłok, czyli liczba chętnych do oddania krwi w granicach 120-150 osób jest praktycznie podczas każdej akcji. Proszę porozmawiać z pracownikami stacji krwiodawstwa co oni na ten temat sądzą.
| Zgłoś do usunięcia
~ZR PCK w Kole 11-04-2013 23:08
W odpowiedzi na wpis kolanki: ZR PCK w Kole każdego roku w farze organizuje 5 lub 6 akcji krwiodawstwa, co 8 tygodni (jest to wymagana przerwa między oddaniami krwi), poza tym są organizowane akcję w Kłodawie, Dąbiu oraz akcje wyjazdowe dla młodzieży z Kościelca i Powiercia do stacji krwiodawstwa. Uprzejmie informujemy, że Polski Czerwony Krzyż jest odpowiedzialny za promocję honorowego krwiodawstwa, natomiast kwestie organizacyjno -techniczne leżą po stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pragniemy podkreślić, że jesteśmy dumni z młodych krwiodawców, dla których ważne jest ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Krew jest lekiem bezcennym, którego nie da się zastąpić. Zwiększona frekwencja na akcji była spowodowana artykułem w lokalnej prasie o zapotrzebowaniu na krew dla osoby chorej na białaczkę. Przepraszamy osoby, dla których nie starczyło pojemników, co tylko wspaniale świadczy o wrażliwości mieszkańców naszego miasta.
| Zgłoś do usunięcia
~kolanka 11-04-2013 16:18
Wstyd dla organizatorów akcji. Zabrakło dla wszystkich chętnych worków na krew, bo ktoś źle podał do stacji krwiodawstwa w Kaliszu przewidywaną liczbę krwiodawców. A druga sprawa to ilość organizowanych akcji poboru krwi przez tutejszy PCK. 4 (słownie cztery) akcje w ciągu roku to jest kpina. Później dochodzi do sytuacji, gdzie przychodzą całe klasy młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jest ścisk, tłok, hałas, duchota. Młodzi ludzie mdleją w trakcie oddawania krwi. Współczuję pracownikom stacji krwiodawstwa, którzy w takich warunkach muszą pracować. Przeglądając stronę internetową stacji w Kaliszu widzę, że taki Jarocin tylko w miesiącu kwietniu zorganizował 6 akcji poboru krwi
| Zgłoś do usunięcia