sim

Wiadomości Na sygnale Kolejowi złodzieje zatrzymani!

Kolejowi złodzieje zatrzymani!

08-05-2013 14:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,944 | Komentarzy: 0


W dniu 6.05.2013r około godz. 17:50 w miejscowości Zakrzewo policjanci Posterunku Policji w Babiaku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli metalowe elementy torowiska z remontowanego szlaku kolejowego relacji Babiak - Zaryń. Złodzieje obrali za cel śruby, nakrętki i łapki kolejowe o łącznej wartości około 400 złotych.
carnis

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Policjanci patrolując okolice zauważyli dwóch mężczyzn znajdujących się na torowisku. Gdy funkcjonariusze podeszli bliżej zauważyli jak mężczyźni chowają do torby metalowe śruby. Sprawcy kradzieży w chwili zatrzymania byli bardzo zaskoczeni. Mundurowi znaleźli w bagażniku zaparkowanego przy torach samochodu osobowego m-ki Audi A4 metalowe elementy pochodzenia kolejowego. Okazało się, że to pojazd jednego z złodziei, do którego wynosili odkręcone metalowe elementy.

Skradzione mienie policjanci odzyskali w całości, a sprawcami okazali się 21-letni mieszkaniec Izbicy Kujawskiej i 23-latek z gminy Babiak. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Skruszeni mężczyźni przyznali się do winy i złożyli w tej sprawie wyjaśnienia.

Należy jednak pamiętać, że zbieracze złomu, którzy kradną i dewastują kolejowe mienie mogą doprowadzić do katastrofy kolejowej. Każdy przypadek uszkodzenia wymienionych urządzeń stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia podróżujących pociągami, ale również generuje wysokie koszty ich odtworzenia.

KPP Koło
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!